Rubriky:

Lyže a snowboard

Miller ukončil sezónu, možná skončí s lyžováním úplně

4. března 2009 09:15 - NEW YORK

Americký lyžař Bode Miller předčasně ukončil sezónu a uvažuje o konci kariéry. Jednatřicetiletý obhájce celkového prvenství ve Světovém poháru nezávodí od mistrovství světa ve Val d'Isere, které mu nevyšlo.

"Momentálně mě mnohem víc baví dělat jiné věci než lyžovat," citovala agentura AP Millera, který bude o víkendu chybět na závodech v norském Kvitfjellu a o týden později vynechá i finále seriálu ve švédském Aare. "Sezonu jsem začal s nadšením a odhodláním. Jezdil jsem rychle a dobře, ale výsledky neodpovídaly představám. Ve Světovém poháru závodím dlouho a myslím, že volno mi prospěje," dodal vítěz 31 závodů SP.

V letošní sezoně Miller ani jednou nevyhrál a neúspěchem pro něj skončilo i nedávné mistrovství světa. Po únorovém šampionátu ve Val d'Isere oznámil, že si potřebuje dát pauzu a vynechal závody v Sestriere a Kranjské Goře, kde se měl původně na svahy vrátit.

Čtyřnásobný mistr světa během pauzy navštívil v San Diegu svou dceru Neesyn Dacey. Že má roční dceru, prozradil lyžař právě až v souvislosti s plánovanou přestávkou po světovém šampionátu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard