Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobský vyhrál i pátý superobří slalom sezóny Evropského poháru

12. března 2009 20:03 - CRANS-MONTANA

Český lyžař Petr Záhrobský završil svou životní sezónu pátým triumfem v pátém superobřím slalomu Evropského poháru. Starší bratr slalomářské hvězdy Šárky si už v únoru v Tarvisiu zajistil celkové vítězství v kontinentálním seriálu a ve čtvrtek ho potvrdil další výhrou ve finále EP.

Ve švýcarském středisku, kde od středy hustě sněží, Záhrobský na zkrácené trati porazil o osm setin sekundy Rakušana Floriana Scheibera. "Měl jsem dnes i trochu štěstí. Drželo se mě celou sezónu, určitou výhodou byla pokaždé i nízká startovní čísla. Ale nebýt mých dobrých výkonů a výborně připravených lyží, tak by ta čísla nebyla moc platná," uvedl v tiskové zprávě osmadvacetiletý lyžař, jenž v této sezóně dokázal jako první Čech v historii bodovat ve sjezdu a super-G ve Světovém poháru.

Záhrobský se tak čtvrtečním triumfem pohodlně přehoupl přes metu 450 bodů a v příští sezóně EP tak bude mít ve všech disciplínách právo startu hned za první patnáctkou.

Svůj úspěch v super-G může Záhrobský ještě doplnit v celkovém hodnocení, v němž mu zatím patří třetí pozice. Ve finále EP se ještě jede obří slalom a slalom speciál.

Superobří slalom Evropského poháru lyžařů v Crans-Montaně:

Muži: 1. Záhrobský (ČR) 55,42, 2. Scheiber -0,08, 3. Kramer (oba Rak.) -0,23, ...65. Trejbal -2,65, Krýzl (oba ČR) nedokončil.

Konečné pořadí super-G (po 5 závodech): 1. Záhrobský 500, 2. Scheiber 340, 3. Kramer 218.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard