Biatlonista Moravec musel na pět okruhů a štafeta byla jedenáctá

15. března 2009 20:27 - WHISTLER

Česká štafeta biatlonistů obsadila jedenácté místo v nedělním závodu Světového poháru v dějišti příštích olympijských her v kanadském Whistleru. Češi se sice drželi po dvou úsecích na druhém místě, ale selhání Ondřeje Moravce při střelbě vleže je poslalo do druhé desítky výsledkové listiny. Z triumfu se radovalo Švédsko.

České kvarteto mělo zaděláno na vynikající umístění. Jak "rozjížděč" Michal Šlesingr, tak Zdeněk Vítek na druhém úseku pouze dvakrát dobíjeli a třetí Moravec vyrazil do třetí části na druhém místě za vedoucím Norskem.

Někdejší velké naději českého biatlonu se však nevydařila hned první střelba, při níž netrefil ani jeden z osmi pokusů, a klesl na dvanácté místo. Finišman Tomáš Holubec pak výsledek jen kosmeticky upravil.

Švédsko zvítězilo o 6,3 sekundy před Francií, o dalších deset sekund zpět bylo Německo.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.