Do finále SP skokanů v Planici postoupil jen Koudelka

PLANICA

Do závěrečných dvou závodů Světového poháru ve skocích na lyžích ve slovinské Planici postoupil z českého kvarteta pouze Roman Koudelka. Nejlepší Čech v průběžném hodnocení seriálu dolétl na mamutím můstku na značku 190,5 metru a obsadil 25. místo.

Při neúčasti Jakuba Jandy, jemuž planická Letalnica příliš nesedí, už další tři reprezentanti ve čtvrteční kvalifikaci neuspěli. Čestmír Kožíšek (184,5 m) obsadil 37. místo, dvě příčky za ním byl Ondřej Vaculík (182 m) a na 45. pozici byl klasifikován Jan Matura (177,5 m).

Kvalifikaci vyhrál Robert Kranjec, jenž potěšil domácí fanoušky letem 215,5 metru.

O pozdvižení se postaral čerstvý vítěz Světového poháru v severské kombinaci Anssi Koivuranta, jenž po skončení sdruženářské sezóny potvrdil své skokanské kvality i mezi specialisty a v druhém tréninku předvedl let 214,5 metru. Do kvalifikace však podle pravidel FIS nastoupit nemohl.

V Planici jsou na programu v pátek a neděli individuální závody, v sobotu budou soutěžit družstva. Již jistým vítězem SP je Rakušan Gregor Schlierenzauer.