Řezáč doběhl v Norsku třetí, bronz má i ve FIS Marathon Cupu

Třetí místo vybojoval Stanislav Řezáč v norském dálkovém běhu na lyžích Birkbeinerrennet, v němž obhajoval loňské vítězství. Poslední díl FIS Maraton Cupu na trati z Reny do Lillehammeru o délce 54 kilometrů v sobotu vyhrál Švéd Jerry Ahrlin.

Stanislav Řezáč na archivním fotu

Řezáč na něj v závodě, který lyžaři absolvují klasickou technikou s batohem o váze tři a půl kilogramu, ztratil 62 sekund. V cíli byl dříve ještě druhý Nor Anders Aukland. Řezáč loni při svém vítězství vytvořil traťový rekord, za kterým v sobotu Ahrlin zaostal o dvě minuty a 25 sekund.

Český lyžař udržel třetí místo v celkovém pořadí FIS Marathon Cupu, který ovládl Ital Marco Cattaneo před Ahrlinem.

Pětatřicetiletý Řezáč se v této sezóně elitního seriálu dálkových běhů probojoval na stupně vítězů čtyřikrát. Už počtvrté vyhrál König Ludwig Lauf v Německu, třetí byl v Jizerské padesátce a ve Vasově běhu.

Závod FIS Marathon Cupu v dálkovém běhu na lyžích Birkebeinerrennet (54 km klasickou technikou):
Muži: 1. Ahrlin (Švéd.) 2:36:58, 2. A. Aukland (Nor.) -26, 3. Řezáč (ČR) -1:02, 4. Hjelmeset (Nor.) -2:13, 5. Tynell -2:18, 6. Svärd (oba Švéd.) -2:41.
Konečné pořadí (po 10 závodech): 1. Cattaneo (It.) 535, 2. Ahrlin 504, 3. Řezáč 348, ...32. Novák (ČR) 50.
Ženy: 1. Pedersenová (Nor.) 3:05:00, 2. S. Hanssonová -2:21, 3. J. Hanssonová (obě Švéd.) -10:57.