Rubriky:

Lyže a snowboard

Skikrosař Kraus lyžoval převlečený za kuře, aby pomohl charitě

9. dubna 2009 10:35 - DAVOS

Skikrosaři Tomáši Krausovi není lhostejný osud znevýhodněných a ohrožených dětí, proto podpořil sbírkový projekt Pomozte dětem. Dvojnásobný mistr světa v nové olympijské disciplíně lyžoval ve švýcarském Davosu v převleku za velké žluté kuře s červeným záchranným kruhem kolem pasu, které je logem akce.

"Jsem moc rád, že můžu podpořit projekt Pomozte dětem. Je skvělé, když mají děti život jako já nebo naše Lucinka, pokud se ale něco nepovede, může pomoci kuře," řekl Kraus, otec patnáctiměsíční dcery Lucie.

V Davosu zakončil na akci zvané Snowfest, setkání freeridových lyžařů, svou letošní sezonu, v níž se počtvrté stal celkovým vítězem Světového poháru. Ze Švýcarska odjel ještě před hlavní akcí Scott Czech ride, mistrovstvím České republiky v jízdě ve volném terénu, které se loni účastnil. "Chci se po dlouhé sezoně věnovat rodině," vysvětlil Kraus.

Za deset let akce Pomozte dětem se organizátorům a partnerům podařilo vybrat více než 116 milionů korun a rozdělit je mezi 143 tisíc ohrožených a znevýhodněných dětí. Jde o děti s postižením, drogově závislé nebo týrané a zneužívané.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard