Rubriky:

Lyže a snowboard

Na organizátory šampionátu v Liberci je podána žaloba kvůli dluhu

14. května 2009 17:14 - LIBEREC

Na organizátory libereckého světového šampionátu v klasickém lyžování byla podána žaloba kvůli nesplaceným dluhům. Žaloba byla podána v dubnu, dluh činí asi 60 000 korun. Organizátoři libereckého šampionátu dluží firmám desítky miliónů korun a se splácením svých závazků mají problémy.

Informace o žalobě kvůli dluhu ve čtvrtek přinesl server Aktuálně.cz s odvoláním na mluvčího Okresního soudu v Liberci Petra Hočka, jenž však neuvedl bližší podrobnosti včetně jména věřitele. "Jedná se o fyzickou osobu, víc vám říci nemohu," řekl Hoček. Prozradit jméno klienta nechtěl ani advokát žalujícího Martin Köhler. Není tak zřejmé, proč jeho mandant k žalobě přistoupil, ani zda po organizátorech bude chtít vedle vyrovnání dlužné částky nějaké penále.

"S většinou firem, kterým organizační výbor v tuto chvíli dluží, se snažíme jednat a informovat je o aktuální situaci," uvedla prezidentka mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci Kateřina Neumannová. Již v minulosti soudní dohru připustila s tím, že se jí ale budou snažit předejít.

Podle Aktuálně.cz tým Kateřiny Neumannové uzavíral pro mistrovství světa v klasickém lyžování zakázky, ačkoliv věděl, že je ve slíbených termínech nebude moci splatit. Nyní se odvolává na poslední splátku od Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Ta má přijít až 15. června a její výše je 2,35 miliónu švýcarských franků, tedy přibližně 40 miliónů korun. Celkově má FIS pod Ještěd poslat kolem 200 miliónů korun.

Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci konalo od 18. února do 1. března. Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na šampionát více než dvě miliardy korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard