Živě

Bývalý lyžařský trenér Mayer byl podruhé odsouzen za doping

3. července 2020 18:33 - Innsbruck

Bývalý trenér rakouských běžců na lyžích Walter Mayer byl podruhé odsouzen za doping. Před soudem v Innsbrucku se třiašedesátiletý kouč podle agentury APA částečně přiznal a dostal 15 měsíců vězení s podmínkou. Rozsudek není pravomocný.

 

Twitter

Podobný trest obdržel Mayer už v roce 2011. Tehdy ho soud poslal na tři měsíce do vězení a rok měl s podmínkou. Později byl celý trest vězení změněn na podmíněný.

Mayer byl loni v říjnu zatčen v souvislosti s vyšetřováním dopingové aféry na mistrovství světa 2019 v Seefeldu, kde policisté při operaci zvané Aderlass (pouštění žilou) odhalili několik dopingových hříšníků mezi běžci na lyžích z Rakouska a Estonska.

MS ve sjezdovém lyžování v Cortině bude příští rok podle plánu

Někdejší vítěz Vasova běhu Mayer se nechvalně proslavil během dopingových skandálů rakouských běžců na lyžích na olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a v Turíně 2006. Závodníkům pomáhal ke krevnímu dopingu. Nyní před soudem přiznal, že obstarával EPO a růstové hormony, ale tvrdil, že je měl pro vlastní potřebu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.