Bývalý lyžař Alphand si při nehodě na motorce poranil páteř

PAŘÍŽ

Bývalý lyžařský šampion Luc Alphand je po operaci páteře, kterou si poranil během nedělního motocyklového závodu ve Francii. Informoval o tom manažer třiačtyřicetiletého někdejšího vítěze Světového poháru.

"Při nehodě neztratil vědomí a nemá poškozený mozek," citovala v pondělí agentura AFP Philippe Poinciouxe. "Je to pro něj velká rána, protože se nějaký čas nebude moci hýbat. Je z toho špatný, přestože měl velké štěstí a nestalo se mu nic horšího," uvedl manažer.

Alphand, který se po ukončení kariéry v roce 1997 začal věnovat motorsportu a před třemi lety dokonce vyhrál Rallye Dakar, havaroval v neděli při závodě terénních motocyklů Rand'Auvergne. Po nehodě byl vrtulníkem převezen do nemocnice v Clermont-Ferrand, kde se dnes podrobil operaci.

Alphand vyhrál třikrát sjezdařský SP a v roce 1997 získal i Velký křišťálový globus za celkový triumf.