Rubriky:

Lyže a snowboard

Slalomářka Záhrobská vstupuje do olympijské sezóny bez otce

10. srpna 2009 21:10 - PRAHA

Nejlepší česká sjezdařka Šárka Záhrobská od konce března netrénuje pod vedením svého otcem Petra Záhrobského. Na nadcházející olympijskou sezónu se vicemistryně světa ve slalomu z uplynulé sezóny připravuje pod vedením čtyřčlenného týmu.

"Otec se dál bude věnovat mému bratrovi. Petr měl vynikající sezónu a domluvili jsme se, že se (otec) bude věnovat jemu, protože v současné době mu může dát více než mně," řekla dnes Záhrobská v reportáži České televize. "Nic dramatického se neděje, funguje to takhle již od března," doplnila lyžařka pro Pražský deník.

Čtyřiadvacetiletá slalomářka se na sezónu s vrcholem na olympijských hrách ve Vancouveru 2010 připravuje tak jako dosud pod vedením kondičního trenéra Antonína Stracha. Tým doplňují asistenti Miloš Machytka, Pavel Kubričan a fyzioterapeutka Dita Schönfeldová.

"Petrovi jsem se věnoval podstatně méně, mám vůči němu určitý dluh a je čas mu to začít splácet," řekl Záhrobský televizi. Záhrobský by měl nadále zaštiťovat celý tým nazvaný Ski klub Krkonoš.

Otec Záhrobský dceru vedl od jednoho úspěchu k druhému. Záhrobská se pod jeho vedením stala žákovskou i juniorskou mistryní světa a ve slalomu už má doma kompletní sbírku světových medailí. Bronzovou přivezla ze St. Catariny 2005, nejcennější zlatou získala předloni ve švédském Aare a letos si dojela ve Val d'Isere pro stříbro.

Záhrobské ve sbírce zatím chybí olympijská medaile, ve slalomu Světového poháru triumfovala jednou - v listopadu 2008 v Aspenu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard