Český travní lyžař Němec získal titul mistra světa ve slalomu

RETTENBACH

Český travní lyžař Jan Němec se stal mistrem světa ve slalomu. Na šampionátu v rakouském Rettenbachu získal už druhou zlatou medaili po triumfu v obřím slalomu, ze super-G má stříbro. Martin Štěpánek skončil už podruhé čtvrtý, když jej od bronzové medaile dělilo pouhých šest setin sekundy. Vítězka superobřího slalomu Zuzana Gardavská v sobotu nedokončila druhé kolo slalomu.

Favorizovaný Němec měl po prvním kole náskok jen tři setiny na Itala Ricarda Lorenzoneho. "Byl jsem dost nervózní. Do druhé jízdy jsem dal všechno," uvedl Němec, jenž potvrdil pozici nejlepšího světového travního lyžaře. Před druhým v pořadí Michaelem Stockerem z Rakouska měl nakonec náskok 0,81 sekundy.

Gardavská byla po vyrovnaném prvním kole žen až čtvrtá, ale na vedoucí Japonku Šintaniovou ztrácela pouze patnáct setin sekundy. Při startu do druhého kola zabodla hole vedle startovacího zařízení tak nešťastně, že je nevytáhla. "Bez holí se slalom jet nedal. Ta chyba mě mrzí mnohem víc, než kdybych na trati spadla. Určitě jsem měla na medaili," řekla smutně.

"Je to škoda, na mistrovství se dostala do psychické pohody. Snad si všechno vynahradí v nedělní superkombinaci," řekl trenér českých travních lyžařů Daniel Mačát. Superkombinace se skládá ze super-G a slalomu.