Rubriky:

Lyže a snowboard

Kvůli dluhům z lyžařského MS změnil svaz pořadatele Pražské lyže

18. září 2009 17:09 - PRAHA

Lyžařský svaz odebral kvůli dluhům z lyžařského mistrovství světa v Liberci pořadatelství závodu Tour de Ski Pražská lyže agentuře Kentaura, ve které figuruje Kateřina Neumannová, bývalá šéfka organizačního výboru MS.

Podle serveru Aktuálně.cz pražské závody nově zajistí společnost CS Ski, kterou vlastní svaz. "Je to kvůli nevyjasněným a neuzavřeným pohledávkám u organizačního výboru mistrovství světa. A všichni ví, že společnost Kentaura se na pořádání podílela," řekl serveru viceprezident svazu Petr Honzl.

Kentaura patří Josefu Jindrovi, příteli a poradci Neumannové. Výkonný ředitel společnosti Antonín Hálek nicméně uvedl, že s pořádáním závodu nadále počítá a už se už začalo s přípravami.

Sprint v Praze má být v příští ročníku Tour de Ski jediným českým závodem. Z prestižního seriálu zařazeného do Světového poháru naopak vypadlo Nové Město na Moravě.

Lyžařské MS v Liberci se konalo od 18. února do 1. března. Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na šampionát více než dvě miliardy korun, přesto šampionát skončil hospodářským nezdarem. Organizační výbor počítal s rozpočtem kolem 594 milionů, náklady však byly nakonec o 30 miliónů vyšší a příjmy o 86 miliónů nižší. Více než půl roku po skončení MS organizátoři čelí řadě žalob, v nichž se dodavatelé dožadují zaplacení svých faktur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard