Lyžařka Šmigunová se vrací po mateřské pauze

TALLINN

Dvojnásobná olympijská vítězka v běhu na lyžích Kristina Šmigunová se po mateřské pauze chystá na návrat do bílé stopy. Dvaatřicetiletá estonská závodnice, která loni v červnu přivedla na svět dceru Victorii-Kris, v úterý oznámila, že naskočí zpět do Světového poháru na konci listopadu ve finském Kuusamu.

"Nemůžu zaručit, že dosáhnu na vrchol, ale udělám pro to všechno," řekla novinářům Šmigunová.

Ve Světovém poháru, v němž vybojovala 16 vítězství, startovala někdejší velká soupeřka Kateřiny Neumannové naposledy v březnu 2007. Poté si držitelka šesti medailí z mistrovství světa dopřála pauzu, během které se provdala za svého manažera Kristjana-Thora Vähiho, jehož jméno nyní také používá.

Následovala mateřská přestávka, po níž chce Šmigunová napodobit Neumannovou a úspěšně se vrátit k vrcholovému sportu. "Mým cílem jsou olympijské hry ve Vancouveru," uvedla běžkyně, která v roce 2006 na olympiádě v Turíně vyhrála skiatlon těsně před Neumannovou a zlato získala také v závodu na deset kilometrů klasickou technikou.