Rubriky:

Lyže a snowboard

Světový pohár sjezdařů v Levi ohrožuje stávka

4. listopadu 2009 10:52 - HELSINKY

Stávka může ohrozit konání Světového poháru v alpském lyžování v Levi. Ode dneška do pátku se v pěti zimních střediscích na severu Finska zastavily lanovky i sněhová děla a nefungují ani hotelové služby. Zaměstnanci totiž nesouhlasí s pouze pětiprocentním zvýšením platů.

 

Schweiz tourismus

V Levi jsou slalomy mužů a žen na programu 14. a 15. listopadu a nespokojení zaměstnanci plánují, že by ve stejném termínu stávku zopakovali, pokud by se nedomluvili na zlepšení podmínek. Lidé se vedle Levi bouří také v dalších lyžařských centrech Pyhä, Rukka, Vuokatti a Tahko.

Podle manažera Levi Jouniho Palosaariho by stávka znamenala zrušení slalomů, jelikož by je nebylo možné bez podpory personálu uspořádat. Ztrátu za odvolání závodu pak Palosaari vyčíslil na milion eur (asi 26 miliónů korun).

Na druhou stranu ředitel závodu Tapio Kokko doufal, že ke zrušení slalomů v Levi nakonec nedojde. "Nevěřím tomu. Jsou to pro Finsko a Laponsko velmi důležité závody. Šlo by slalomy připravit i ve velmi obtížných podmínkách, ale bolela by z toho dost hlava," řekl.

V Levi jsou momentálně ideální sněhové podmínky a komise mezinárodní lyžařské federace FIS již v pondělí potvrdila, že černá sjezdovka je na závody připravena.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard