Lyžařka Janečková porazila v závodu FIS Kowalczykovou

BRUKSVALLARNA

Běžkyně na lyžích Iva Janečková obsadila čtvrté místo v nedělním závodu kategorie FIS ve švédské Bruksvallarně. Týden před začátkem Světového poháru sice zaostala na trati 10 kilometrů volnou technikou o 41 vteřin za vítěznou domácí Charlotte Kallaovou, ale o čtrnáct vteřin dokázala porazit královnu minulé sezony Justynu Kowalczykovou z Polska.

Závod mužů se při neúčasti české jedničky Lukáše Bauera nejlépe vydařil Jiřímu Magálovi, který byl na volné patnáctce šestý. Vyhrál kanadský běžec Devon Kershaw o šest vteřin před domácím Johanem Olssonem. Do desítky se z českých reprezentantů vešli osmý Martin Koukal a devátý Milan Šperl. Dušan Kožíšek doběhl jedenáctý.

V sobotním sprintu klasickou technikou se do závěrečných kol prosadil Koukal, který byl pátý. Zvítězil Emil Jönsson.

Závody v běhu na lyžích mužů a žen FIS ve švédské Bruksvallarně:
Muži - 15 km volně: 1. Kershaw (Kan.) 29:59,6, 2. Olsson -6,2, 3. Södergren (oba Švéd.) -21,5, ...6. Magál -47,6, 8. Koukal -55,2, 9. Šperl -57,1, 11. Kožíšek -1:18,5, 13. Razým -1:21,8, 21. Ročárek -1:38,6, 28. Novák -2:02,4, ...Bauer, Jakš (všichni ČR) nestartovali.
Sprint volně: 1. Jönsson, 2. Peterson (oba Švéd.), 3. Kreželok (Pol.), ...5. Koukal.
Ženy - 10 km volně: 1. Kallaová 22:16,6, 2. Haagová -28,6, 3. Olssonová (všechny Švéd.) -38,3, 4. Janečková -41,2, ...7. Nývltová -1:17,6, 14. Skalníková -2:01,8, 21. Moravcová -2:10,0, ...Rajdlová (všechny ČR) nestartovala.