Na úvod SP sdruženářů vyhrál Lamy Chappuis, Dvořák byl osmnáctý

Úvodní závod Světového poháru v severské kombinaci ve finském Kuusamu vyhrál Francouz Jason Lamy Chappuis. Nejlepší z českých reprezentantů byl Miroslav Dvořák na 18. příčce.

Majitel dvou bronzových medailí z letošního mistrovství světa v Liberci Lamy Chappuis za triumfem vykročil už první části závodu díky skoku 142,5 m, což byl nejlepší výkon dne. V běžecké části mu pak na vítězství stačil sedmadvacátý čas.

Na druhém místě skončil čtyřnásobný vítěz SP Hannu Manninen z Finska, jenž se k závodění vrátil po roční pauze, třetí byl Němec Eric Frenzel. Loňský vítěz SP Anssi Koivuranta byl pátý.

Devětadvacetiletý Manninen loni ukončil kariéru kvůli studiu na dopravního pilota. K závodění se vrátil, aby mohl startovat alespoň v závodě družstev na olympiádě ve Vancouveru, a proto částečně omezil školu. "Jsem realista, jiné ambice nemám. Nestihnu nabrat rychlost a skoky jsem trénoval jen o víkendech," citovala agentura AP finského reprezentanta.

Nejlepším z českých závodníků byl v Kuusamu Dvořák, který do cíle doběhl na 18. místě se ztrátou 1:47,2 za Lamy Chappuisem. "Určitě jsem to nečekal, potom co jsem předváděl v tréninku. Jsem rád, že to takhle dopadlo. Povedl se mi normální skok a běžecky to bylo dobrý. V první půlce závodu si nemám na co stěžovat, pak jsem trošku vytuhl a do cíle jsem se trošku protrápil," řekl Dvořák deníku Sport.

Tomáš Slavík byl o dvě příčky horší, Pavel Churavý obsadil 25. pozici a Aleš Vodseďálek skončil na 35. místě.

Závod SP v severské kombinaci ve finském Kuusamu:
1. Lamy Chappuis (Fr.) 27:05,0, 2. Manninen (Fin.) -8,1, 3. Frenzel (Něm.) -10,6, 4. Tande (Nor.) -14,7, 5. Koivuranta (Fin.) -15,6, 6. Schmid (Nor.) -21,4, 7. Tallus -48,2, 8. Ryynänen (oba Fin.) -55,1, 9. Kokslien (Nor.) -59,3, 10. Kircheisen (Něm.) -1:04,3, ...18. Dvořák -1:47,2, 20. Slavík -2:05,7, 25. Churavý -2:23,4, 35. Vodesďálek (všichni ČR) -3:13,7.