Churavý a Dvořák byli v Lillehammeru na konci druhé desítky

Čeští sdruženáři Pavel Churavý a Miroslav Dvořák se v sobotním závodu Světového poháru v Lillehammeru seřadili na 17. a 18. pozici. Zvítězil Jason Lamy Chappuis z Francie o desetinu sekundy před domácím Petterem Tandem a dostal se do čela průběžného pořadí seriálu.

Desátý muž hodnocení SP z minulé sezóny Churavý si v desetikilometrovém běhu polepšil o dvě příčky oproti skokanské části a na vítěze ztratil necelou minutu. Mnohem větší posun se podařil Dvořákovi, jenž doběhl 1,3 sekundy za Churavým, ačkoli byl po skoku až šestatřicátý. Na body dosáhl i pětadvacátý Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek vyšel stejně jako v předchozích dvou dílech seriálu naprázdno.

Třiadvacetiletý Lamy Chappuis vyhrál skokanskou část, nicméně celkový triumf si zajistil až po boji ve skupince s Tandem a Němci Erikem Frenzelem a Tino Edelmannem. Třetí skončil stejně jako v obou závodech minulý víkend v Kuusamu Frenzel.

Lamy Chappuis se stal novým lídrem SP i díky absenci dosavadního vedoucího muže Hannu Manninena, jenž při svém comebacku senzačně obsadil první a druhé místo. Finský sdruženář v sobotu v Norsku nestartoval, zato se poprvé představil další slavný navrátilec Felix Gottwald. Rakouský olympijský vítěz, který v Kuusamu chyběl kvůli nachlazení, obsadil 15. pozici.

Světový pohár v severské kombinaci v Lillehammeru:
1. Lamy Chappuis (Fr.) 24:25,9, 2. Tande (Nor.) -0,1, 3. Frenzel -1,5, 4. Edelmann -6,0, 5. Kircheisen (všichni Něm.) -13,1, 6. Spillane (USA) -13,7, 7. Schmid (Nor.) -19,1, 8. Koivuranta (Fin.) -20,0, 9. Denifl (Rak.) -30,9, 10. Haseney (Něm.) -45,8, ...17. Churavý -59,7, 18. Dvořák -1:01,0, 25. Slavík -1:33,5, 57. Vodseďálek (všichni ČR) -4:00,9.
Průběžné pořadí (po 3 z 19 závodů): 1. Lamy Chappuis 245, 2. Manninen (Fin.), Tande a Frenzel všichni 180, 5. Edelmann 154, 6. Kircheisen 111, ...12. Churavý 56, 21. Dvořák 37, 25. Slavík 25.