Sjezd v Beaver Creeku vyhrál Janka, v Lake Louise kralovala Vonnová

Švýcar Carlo Janka si připsal druhé vítězství ve Světovém poháru během 24 hodin. Po pátečním triumfu v superkombinaci vyhrál těsně i sobotní sjezd. Jeho největším soupeřem byl znovu krajan, místo Didiera Defaga tentokrát stříbrný stupínek obsadil se ztrátou dvou setin Didier Cuche. Obhájce celkového prvenství Aksel Lund Svindal z Norska byl třetí.

Za ideálního počasí dokázal na sjezdovce Birds of Prey Janka znovu porazit celou světovou špičku a zvýšil vedení v celkové klasifikaci na 41 bodů. Třiadvacetiletý mistr světa v obřím slalomu z letošního roku vyhrál čtvrtý závod SP v kariéře.

Poprvé dal o sobě v této sezoně vědět domácí Bode Miller, jenž skončil těsně pod stupni vítězů. Čest tradičně silných Rakušanů zachraňoval pátým místem Michael Walchhofer.

V Beaver Creeku čeká na sjezdaře ještě nedělní obří slalom.

Také Vonnová zopakovala páteční triumf

Američanka Lindsey Vonnová vyhrála stejně jako v pátek sjezd Světového poháru v Lake Louise a připsala si v tomto kanadském středisku sedmý sjezdový triumf za sebou. Královna lyžařského seriálu z předchozích dvou sezon porazila o 35 setin sekund Němku Marii Rieschovou, jež si udržela průběžné vedení v seriálu.

Pětadvacetiletá Vonnová dnes zaznamenala 24. triumf v SP v kariéře a už jen jedna výhra jí chybí k tomu, aby se posunula v historické tabulce vítězství do elitní desítky. Díky sedmé výhře se Američanka stala novou rekordmankou v Lake Louise.

Na stupně vítězů ji doprovodily stejné soupeřky jako v pátek, i když tentokrát si Rieschová vyměnila pořadí s domácí Emily Brydonovou. Díky tomu Němka uhájila první místo v celkovém pořadí SP, její kamarádka a vrstevnice Vonnová však na ni ztrácí už jen sedm bodů.

Zámořský program Světového poháru lyžařek zakončí nedělní superobří slalom.

Závod SP v Beaver Creeku
Muži - sjezd: 1. Janka 1:43,49, 2. Cuche (oba Švýc.) -0,02, 3. Svindal (Nor.) -0,04, 4. Miller (USA) -0,45, 5. Walchhofer (Rak.) -0,46, 6. Staudacher -0,69, 7. Heel (oba It.) -0,71, 8. Poisson (Fr.) -0,84, 9. Defago (Švýc.) -1,02, 10. Scheiber Rak.) -1,04.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 34 závodů): 1. Janka 360 b., 2. Cuche 319, 3. Raich (Rak.) 201, 4. Walchhofer 155, 5. Defago 153, 6. Heel 152, ...77. Bank (ČR) 7.
Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 8 závodů): 1. Cuche 180, 2. Janka 160, 3. Heel 116, 4. Walchhofer 95, 5. Svindal 60, 6. Miller 50.
Závod SP v Lake Louise
Ženy - sjezd: 1. Vonnová (USA) 1:50,06, 2. M. Rieschová (Něm.) -0,35, 3. Brydonová (Kan.) -0,70, 4. Pärsonová (Švéd.) -1,11, 5. Gisinová (Švýc.) -1,23, 6. Görglová (Rak.) -1,27, 7. Jacquemodová (Fr.) -1,47, 8. Janyková (Kan.) -1,48, 9. Rollandová (Fr.) -1,55, 10. McKennisová (USA) -1,64, ...50. Křížová (ČR) -4,13.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 33 závodů): 1. M. Rieschová 316 b., 2. Vonnová 309, 3. Zettelová (Rak.) 220, 4. Pärsonová 172, 5. Poutiainenová (Fin.) 165, 6. Mazeová (Slovin.) 151, ...9. Záhrobská (ČR) 132.
Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 8 závodů): 1. Vonnová 200, 2. Rieschová a Brydonová po 140, 4. Pärsonová 90, 5. Gisinová 80, 6. Janyková 82.