Vonnové unikl v Lake Louise hattrick, super-G vyhrála Görglová

LAKE LOUISE

Superobří slalom v Lake Louise vyhrála rakouská lyžařka Elisabeth Görglová o tři setiny před Američankou Lindsey Vonnovou. Obhájkyně velkého Křišťálového glóbu se dostala do vedení v celkovém pořadí Světového poháru. Bronzový stupínek dnes obsadila Francouzka Ingrid Jacquemodová.

Vonnové těsně unikl hattrick na tratích, kde se bude v únoru bojovat o olympijské medaile. V pátek i sobotu vyhrála v Lake Louise sjezd a také dnešní závod rozjela nejlépe. Ve spodní pasáži však na měkčí trati ztratila několik desetin a musela se spokojit s druhým místem.

Zásluhou Görglové, která triumfovala potřetí v kariéře, získaly Rakušanky až v sedmém závodě sezony první vítězství.

Dvacetiletá česká naděje Klára Křížová ztratila na Görglovou rovné tři sekundy a obsadila 46. příčku, čímž vyrovnala svůj dosud nejlepší výsledek v SP.

Ženy - super-G:
1. Görglová (Rak.) 1:21,91, 2. Vonnová (USA) -0,03, 3. Jacquemodová (Fr.) -0,62, 4. Fenningerová (Rak.) -0,66, 5. M. Rieschová (Něm.) -0,69, 6. Suterová -0,85, 7. Stygerová -1,04, 8. Dettlingová (všechny Švýc.) -1,21, 9. Holausová (Rak.) -1,22, 10. Marchandová-Arvierová (Fr.) -1,23, ...46. Křížová (ČR) -3,00.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 33 závodů): 1. Vonnová 389 b., 2. M. Rieschová 361, 3. Zettelová (Rak.) 220, 4. Mazeová (Slovin.) 173, 5. Görglová 172, 6. Pärsonová (Švéd.) 172, ...10. Záhrobská (ČR) 132.