Sprint v Hochfilzenu vyhrála Olofssonová, bodovala 38. Rezlerová

HOCHFILZEN

Páteční sprint Světového poháru biatlonistek na 7,5 kilometru vyhrála v Hochfilzenu Švédka Anna Carin Olofssonová-Zideková před krajankou Helenou Jonssonovou. Ta nadále vede celkovou klasifikaci SP.

Až ve třetím individuálním závodě sezóny se podařilo bodovat některé z českých reprezentantek. Po jediné chybě na střelnici dojela na 38. místě Magda Rezlerová s mankem dvou minut a 28 sekund.

Ani jednou nemusela na trestný okruh Veronika Zvařičová, její běžecký výkon však stačil jen na 48. pozici. Zdeňka Vejnarová, Barbora Tomešová a Gabriela Soukalová skončily až ve druhé polovině výsledkové listiny.

Šestatřicetiletá veteránka Olofssonová získala jubilejní desáté prvenství v SP. V Hochfilzenu se jí tradičně daří, vyhrála tu před čtyřmi lety vytrvalostní závod a o rok později i sprint. Obě Švédky přidaly za hustého sněžení k tradičně rychlému běhu i bezchybnou střelbu a výrazně utekly ostatním soupeřkám, z nichž celkově třetí Ruska Olga Zajcevová ztratila už 50 sekund. Seveřankám to nahrává i před sobotní stíhačkou, do níž vyrazí s odstupy z pátečního závodu.

Světový pohár v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Ženy - sprint na 7,5 km:
1. Olofssonová-Zideková 23:10,8 (0 tr. okruhů), 2. Jonssonová (obě Švéd.) -11,1 (0), 3. Zajcevová (Rus.) -49,7 (1), 4. Hauswaldová -50,4 (1), 5. Bachmannová (obě Něm.) -55,9 (0), 6. Medvedcevová (Rus.) -1:00,4 (0), 7. Wilhelmová (Něm.) -1:02,2 (0), 8. Baillyová (Fr.) -1:10,1 (1), 9. Kchung Jing-čchao (Čína) -1:10,2 (0), 10. Becková (Něm.) -1:19,9 (1), ...38. Rezlerová -2:28,0 (1), 48. Zvařičová -2:55,7 (0), 60. Vejnarová -3:18,0 (2), 96. Tomešová -5:12,8 (3), 99. Soukalová (všechny ČR) -5:21,4 (3).
Pořadí SP (po 3 z 25 závodů): 1. Jonssonová 157 b., 2. Olofssonová-Zideková 146, 3. Medvedcevová 124, 4. Bergerová (Nor.) 114, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 100, 6. Slepcovová (Rus.) 98, ...56. Rezlerová 3.