Americká lyžařka Vonnová vyhrála potřetí za sebou sjezd SP

Americká lyžařka Lindsey Vonnová dál dominuje sjezdům Světového poháru. Mistryně světa v pátek zvítězila v rakouském Hausu im Ennstal a završila tak hattrick. Zároveň se díky tomu vrátila do vedení v seriálu SP.

Americká lyžařka Lindsey Vonnová

Vonnová, která stále jezdí s dlahou na levé ruce, poraněné při slalomu v Lienzu, proletěla rakouskou trať v čase 1:38,84 a zvítězila o 35 setin sekundy před Švédkou Anjou Pärsonovou. Třetí skončila o další čtyři setiny zpět Němka Maria Rieschová, kterou Vonnová přeskočila v průběžném pořadí Světového poháru.

"Snažila jsem se jet agresivně, útočně, protože se ve sjezdu cítím hodně silná. Je to nádherný pocit, když jde vše tak snadno," řekla Vonnová v cíli.

Sjezdařská královna v této sezoně dvakrát triumfovala v Lake Louise. Nejrychlejší čas zajela také ve Val d´Isere ve sjezdu do kombinace, kterou díky tomu vyhrála.

Sjezd žen Světového poháru v Hausu im Ennstal (Rakousko):
1. Vonnová (USA) 1:38,34, 2. Pärsonová (Švéd.) -0,35, 3. M. Rieschová (Něm.) -0,39, 4. N. Fanchiniová (It.) -0,84, 5. Rollandová -0,94, 6. Marchandová-Arvierová (obě Fr.) a Merighettiová (It.) obě -0,96, 8. Fischbacherová (Rak.) -1,21, 9. Kamerová (Švýc.) -1,26, 10. Brydonová (Kan.) -1,55, ...49. Křížová (ČR) -3,71.
Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 8 závodů): 1. Vonnová 300, 2. M. Rieschová 200, 3. Pärsonová 170, 4. Brydonová 166, 5. Rollandová 90, 6. Gisinová (Švýc.) 85.
Průběžné pořadí SP (po 15 z 33 závodů): 1. Vonnová 694, 2. M. Rieschová 659, 3. Zettelová (Rak.) 569, 4. Pärsonová 426, 5. Mazeová (Slovin.) 411, 6. Aubertová (Fr.) 340, ...10. Záhrobská 253.