Boulařka Sudová skončila druhá na Světovém poháru v Calgary

CALGARY

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila druhá v závodu Světového poháru v jízdě v boulích v kanadském Calgary a poprvé v sezóně se prosadila na stupně vítězů. Vyhrála domácí hvězda Jennifer Heilová, která vede i průběžné pořadí. Sudová je po třech závodech čtvrtá.

Nikola Sudová po závodě v Calgary

Heilová, kterou čeká příští měsíc ve Vancouveru obhajovat olympijského zlata z Turína, vybojovala v pátek 22. vítězství v seriálu ziskem 23,95 bodu. Sudová za ní zaostala o 56 setin. Třetí skončila Rakušanka Margarita Marblerová.

"Závodit doma, v rodné provincii, je paráda, když jsou všude kolem moji přátelé a má rodina," libovala si vítězka.

Závod mužů vyhrál rovněž úřadující olympijský šampión Australan Dale Begg-Smith a překazil dvojnásobný kanadský triumf. Na druhé místo odsunul domácího Vincenta Marquise.

Další závody absolvují boulaři v Calgary v sobotu.

Závody SP v akrobatickém lyžování v jízdě v boulích v Calgary:
Muži:
1. Begg-Smith (Austr.) 23,73, 2. Marquis (Kan.) 23,38, 3. Smyšljajev (Rus.) 23,27, ...21. Vaculík 20,23, 47. Novák (oba ČR) 7,92 - nepostoupili z kvalifikace..
Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. Björnlund (Švéd.) 245, 2. Begg-Smith 195, 3. Wilson (USA) 160, ....32. Vaculík 19.
Ženy:
1. Heilová (Kan.) 23,95, 2. N. Sudová (ČR) 23,39, 3. Marblerová (Rak.) 23,16, ...28. Vaculíková 16,56, 31. Š. Sudová (obě ČR) 15,07 - obě nepostoupily z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. Richardsová 220, 2. Heilová 205, 3. Kearneyová 184, 4. N. Sudová 162, ...36. Vaculíková 4.