Sdruženář Churavý skončil ve Val di Fiemme sedmý

VAL DI FIEMME

Sdruženář Pavel Churavý obsadil sedmé místo v sobotním závodu Světového poháru ve Val di Fiemme. Z vítězství se radoval Rakušan Felix Gottwald, jenž ve finiši porazil druhého Nora Magnuse Moana a třetího Erika Frenzela z Německa.

Churavý si připsal již páté umístění v elitní desítce v této sezóně. Základ k němu dvaatřicetiletý lyžař položil 11. místem ve skoku. V běžecké části se postupně široká špička sjela a ještě dva kilometry před cílem bojovalo o prvenství 18 závodníků. Nejvyšší příčky pro sebe nakonec ukořistili elitní běžci, kterým se však skok příliš nepovedl. Moan dokonce vybíhal na trať až jako sedmatřicátý.

Olympijský vítěz z Turína Gottwald se po návratu do vrcholového sportu radoval z prvního vítězství. Celkem jich má na svém kontě již jednadvacet.

Nikdo další z českých reprezentantů už ve Val di Fiemme nebodoval. Tomáš Slavík doběhl třiatřicátý, Aleš Vodseďálek skončil na 47. místě.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie)
1. Gottwald (Rak.) 24:44,5, 2. Moan (Nor.) -0,8, 3. Frenzel (Něm.) -2,0, 4. Spillane (USA) -8,3, 5. Kircheisen (Něm.) -13,6, 6. Lodwick (USA) -14,0, 7. Churavý (ČR) -14,1, 8. Demong (USA) -14,4, 9. Watabe (Jap.) -14,4, 10. Lamy Chappuis (Fr.) -15,5, ...33. Slavík -1:54,0, 47. Vodseďálek (oba ČR) -3:30,7.
Průběžné pořadí SP (po 10 z 19 závodů): 1. Lamy Chappuis 673 b., 2. Gottwald 483, 3. Edelmann (Něm.) 480, 4. Frenzel 397, 5. Spillane 396, 6. Kircheisen 385, ...11. Churavý 257, 20. Dvořák (ČR) 125, 32. Slavík 52.