Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonistkám se vydařila štafeta, v Ruhpoldingu byly šesté

15. ledna 2010 19:18 - RUHPOLDING

České biatlonistky vybojovaly ve štafetě Světového poháru v Ruhpoldingu šesté místo, což je jejich nejlepší výsledek za posledních sedm sezón. Závod na 4x6 kilometrů v pátek vyhrály Švédky v čele s nejlepší dvojicí seriálu jednotlivkyň Helenou Jonssonovou a Annou Olofssonovou-Zidekovou. Za nimi skončily Rusky a Norky.

České kvarteto se v olympijské sestavě výrazně zlepšilo oproti předchozím štafetovým startům v sezoně a poprvé se prosadilo do elitní desítky. V prosinci skončily české reprezentantky třinácté v Östersundu a dvanácté v Hochfilzenu.

Závod výborně rozběhla Veronika Vítková, která musela na střelnici dobíjet při jediné chybě vestoje. Štafetu předala dokonce jako třetí v pořadí. "Jsem moc ráda, že jsem dokázala držet kontakt se špičkou. V prosinci jsem na to ještě neměla," uvedla na svazovém webu Vítková, jež se před sezonou musela vypořádat se zánětem mozkových blan.

Na druhém úseku se Magdě Rezlerové podařilo pozici po první střelbě ještě o místo vylepšit. Jenže po střelecké položce vestoje musela na jeden trestný okruh, protože jedinou chybu nenapravila ani trojím dobitím. "Přitom jsem věřila, že ty rány dám. Nohy se mi neklepaly. Nevím, proč jsem tak zkolabovala," zpytovala svědomí po propadu na osmé místo.

Naopak dvacetiletá Gabriela Soukalová při své týmové reprezentační premiéře absolvovala úsek bezchybně. "Jakmile jsem se postavila na start, napětí ze mě spadlo. Snažila jsem se na trati i při střelbě dělat to samé, co v tréninku," konstatovala zlatá medailistka ze štafety na juniorském MS. Čistá střelba ji ale překvapila. "Ještě jsem nikdy v kariéře nezastřílela pět na pět vleže i vstoje," dodala.

Finišmanka Zdenka Vejnarová i přes tři dobíjení udržela šesté místo, na kterém ji nejmladší členka družstva vyslala. "Veronika i Gábina to zvládly lépe než my s Majdou a zejména ony se zasloužily o takový výsledek. Je to pro nás všechny před olympiádou pořádné povzbuzení," neskrývala radost z nejlepšího výsledku štafety od sezony 2002/03, kdy v Oslu skončily Češky včetně Vejnarové páté.

Od páté Číny dělilo české družstvo přes 13 sekund. Na stupně vítězů se překvapivě nedostaly favorizované Němky, které zklamaly 18.000 diváků čtvrtým místem. Za třetím Norskem zaostaly o tři sekundy.

Světový pohár v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):
Ženy - štafeta 4x6 km:

1. Švédsko (Högbergová, Olofssonová-Zideková, Nilssonová, Jonssonová) 1:17:31,4 (0 tr. okruhů/6 dobíjení), 2. Rusko (Romanovová, Bulyginová, Medvedcevová, Zajcevová) -16,7 (0/8), 3. Norsko (Eikelandová, Flatlandová, Rogstadová, Bergerová) -29,1 (0/6), 4. Německo -32,3 (2/10), 5. Čína -2:22,9 (2/15), 6. ČR (Vítková, Rezlerová, Soukalová, Vejnarová) -2:36,3 (1/8).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Rusko 228, 2. Německo 200, 3. Švédsko 191, 4. Francie 184, 5. Norsko 153, 6. Čína 150, ...14. ČR 95.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard