Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonisté skončili v poslední štafetě před OH desátí

17. ledna 2010 17:09 - RUHPOLDING

Štafeta biatlonistů skončila v nedělním závodě Světového poháru v Ruhpoldingu desátá. Z vítězství se v generálce týmové soutěže na olympiádu ve Vancouveru radovali poprvé v sezoně Rusové před Nory a Rakušany.

 

Srdjan Zivulovic, Reuters

Štafeta biatlonistů skončila v nedělním závodě Světového poháru v Ruhpoldingu desátá. Z vítězství se v generálce týmové soutěže na olympiádu ve Vancouveru radovali poprvé v sezóně Rusové před Nory a Rakušany.

České kvarteto ve složení Michal Šlesingr, Jaroslav Dostál, Zdeněk Vítek a Ondřej Moravec dlouho atakovalo vyšší příčky a mělo velkou naději na vylepšení dosavadního maxima této sezony, kterým je sedmé místo z Hochfilzenu. Šlesingr předal s minimální ztrátou osmý, Soukup dokonce doběhl na stadion v závěsu za Švédem šestý.

První komplikace přišly při Vítkově střelbě vestoje, kdy musel zkušený český biatlonista třikrát dobíjet, stejně dopadl i Moravec vleže. Ztráta na čelo tak narostla na pět minut, elitní desítku však český finišman s přehledem udržel.

Excelentní výkon předvedli Rusové, z nichž Ivan Čerezov, Anton Šipulin ani Maxim Čudov nemuseli použít žádné náhradní náboje. Poslední člen a lídr SP Jevgenij Usťugov sice dvakrát dobíjel, ale do cíle si přesto dovezl pohodlný náskok půl minuty před Norem Emilem Heglem Svendsenem. Ten v boji o bronz setřásl Rakušana Dominika Landertingera na poslední střelbě.

Štafeta Světového poháru biatlonistů v Ruhpoldingu (Německo):
Muži (4x7,5 km):
1. Rusko (Čerezov, Šipulin, Čudov, Usťugov) 1:22:29,7 hod. (0 tresných okruhů/2 dobíjení), 2. Norsko (Hanevold, Bö, Björndalen, Svendsen) -28,6 (0/6), 3. Rakousko (Mesotitsch, Pinter, Eberhard, Landertinger) -1:34,9 (1/9), 4. Německo -2:21,1 (1+13), 5. Švýcarsko -2:34,8 (1/8), 6. USA -2:38,7 (1/8), ...10. Česko (Šlesingr, Soukup, Vítek, Moravec) -5:01,8 (0/10).

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard