Vonnová ovládla super-G v Cortině, Záhrobská nebodovala

CORTINA DAMPEZZO

Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála suverénně páteční superobří slalom v Cortině d'Ampezzo a vrátila se do čela průběžného pořadí Světového poháru. Česká reprezentantka Šárka Záhrobská, jejíž specialitou jsou točivé disciplíny, skončila bez bodů na 45. místě.

Američanka Lindsey Vonnová se raduje z vítězství.

Pětadvacetiletá Vonnová porazila druhou v pořadí Fabienne Suterovou ze Švýcarska o 67 setin sekundy a potvrdila, že je minimálně pro sjezd a super-G hlavní favoritkou na zisk olympijského zlata. Nejlepší žena SP z minulých dvou sezón vyhrála čtvrtý rychlostní závod seriálu za sebou.

Díky celkově sedmému triumfu v olympijské zimě se Vonnová dostala v přetahované se svou německou rivalkou a kamarádkou Marií Rieschovou znovu do čela průběžného pořadí. Rieschová v pátek skončila patnáctá a ztrácí 56 bodů.

Slalomářka Záhrobská, jež v super-G bodovala naposledy loni v březnu v Aare, zaostala za Vonnovou o 4,16 sekundy. "Jelo se mi pěkně, užila jsem si to, ale bez pořádného tréninku se na body myslet nedá," okomentovala svůj výkon. "Pokud bychom chtěli i tady mířit výš, museli bychom se víc zaměřit na speciální přípravu i přes léto," dodala.

V sobotu se v Cortině jede sjezd, v neděli obří slalom. Příští víkend pak Záhrobskou čeká poslední předolympijský start ve Svatém Mořici. "Chtěla jsem jet co nejlíp, ale hlavně se přichystat na superkombinaci do Mořice. Na olympiádě se jede v rámci kombinace sjezd, budou tam ještě tři ostré tréninky, tam se s tím dá něco udělat," podotkla česká lyžařka.

SP lyžařek v Corintě d'Ampezzo - superobří slalom:
1. Vonnová (USA) 1:21,74 min., 2. Suterová (Švýc.) -0,67, 3. Pärsonová (Švéd.) -0,74, 4. Mazeová (Slovin.) -1,05, 5. Fischbacherová (Rak.) -1,10, 6. Dettlingová (Švýc.) -1,25, 7. Weihratherová (Licht.) -1,27, 8. Lindellová-Vickarbyová (Švéd.) -1,31, 9. Recchiaová (It.) -1,38, 10. Görglová (Rak.) -1,39, ...45. Záhrobská (ČR) -4,16.
Průběžné pořadí super-G (po 4 z 8 závodů): 1. Vonnová 340 b., 2. Suterová 170, 3. Görglová 162, 4. Stygerová (Švýc.) 145, 5. Pärsonová 140, 6. Fischbacherová 137.
Průběžné pořadí SP (po 21 z 33 závodů): 1. Vonnová 994, 2. M. Rieschová (Něm.) 938, 3. Zettelová (Rak.) 829, 4. Pärsonová 676, 5. Mazeová 564, 6. Hölzlová (Něm.) a Aubertová (Fr.) obě 385, ...11. Záhrobská 318.