Cuche vyhrál super-G v Kitzbühelu, Záhrobský nebodoval

KITZBÜHEL

Pětatřicetiletý švýcarský lyžař Didier Cuche vyhrál páteční superobří slalom v Kitzbühelu a připsal si třetí triumf v sezóně Světového poháru. Jediný český specialista na rychlostní disciplíny Petr Záhrobský na slavné sjezdovce Streif obsadil 39. místo a nebodoval.

Švýcarský lyžař Didier Cuche během sjezdu v Kitzbühelu

Cuche vyhrál na Hahnenkammu super-G poprvé v kariéře, dosud na jedné z nejtěžších tratí světa triumfoval dvakrát ve sjezdu. Pro premiérový triumf v superobřím slalomu od loňského zisku titulu mistra světa si urostlý Švýcar dojel s náskokem 28 setin před lídrem pořadí disciplíny Michaelem Walchhoferem z Rakouska. O další setinu zpět byl na třetím místě jiný Rakušan Georg Streitberger.

"Pořádně dlouho jsem na to čekal, takže si to teď užívám," uvedl Cuche, jenž vyhrál super-G v Kitzbühelu jako první Švýcar v historii. "Miluju závodění tady, vždycky je to zábava. Vždyť je to nejtěžší kopec na světě," dodal vítěz, jenž v této sezóně vyhrál obří slalom v Söldenu a sjezd v Lake Louise.

Ve vyrovnaném závodu se vešlo nejlepších osmnáct lyžařů do jedné sekundy, první za touto hranicí byl lídr SP Carlo Janka. Vítězův krajan přesto mírně zvýšil na 26 bodů náskok v čele před Rakušanem Benjaminem Raichem, který obsadil 27. pozici.

Devětadvacetiletý Záhrobský, který bodoval před měsícem v minulém super-G ve Val Gardeně, ztratil na Chucheho 2,26 sekundy.

Program na Hahnenkammu pokračuje sobotním sjezdem a nedělním slalomem.

SP lyžařů v Kitzbühelu (Rakousko) - superobří slalom:
1. Cuche (Švýc.) 1:17,94 min., 2. Walchhofer -0,28, 3. Streitberger (oba Rak.) -0,29, 4. Jerman (Slovin.) -0,36, 5. Guay (Kan.) -0,39, 6. Grünenfelder (Švýc.) a Svindal (Nor.) oba -0,52, 8. Reichelt a Scheiber (oba Rak.) oba -0,61, 10. Theaux (Fr.) -0,65, ...39. Záhrobský (ČR) -2,26.
Průběžné pořadí super-G (po 4 ze 6 závodů): 1. Walchhofer 260 b., 2. Svindal 194, 3. Raich (Rak.) 158, 4. Cuche 155, 5. Janka (Švýc.) 132, 6. Guay 131, ...50. Záhrobský 4.
Průběžné pořadí SP (po 21 z 34 závodů): 1. Janka 769, 2. Raich 743, 3. Cuche 626, 4. Svindal 542, 5. Walchhofer 493, 6. Defago (Švýc.) 421, ...54. Bank 92, 79. Trejbal 41, 111. Záhrobský 14, 131. Krýzl (všichni ČR) 4.