Morilov s Petuchovem vyhráli i druhý sprint dvojic v sezóně

RYBINSK

Ruští běžci na lyžích Nikolaj Morilov a Alexej Petuchov vyhráli i druhý sprint dvojic v olympijské sezóně. Po úvodním triumfu v Düsseldorfu zvítězili Rusové i v nedělním domácím závodu Světového poháru v Rybinsku, kde chyběla téměř celá světová špička včetně české reprezentace.

Členové úspěšného ruského týmu ovládli i páteční individuální sprint, který vyhrál Morilov před Petuchovem.

Dnešní závod žen ovládla dvojice Evi Sachenbacherová-Stehleová, Steffi Böhlerová a postarala se o první vítězství německých běžkyň v SP po téměř třech letech.

SP v běhu na lyžích v Rybinsku (Rusko) - sprint dvojic volně 6x1,3 km:
Muži: 1. Morilov, Petuchov (Rus.) 14:52,2 min., 2. F. Pasini, Frasnelli (It.) -0,6, 3. Tscharnke, Wenzl (Něm.) -5,2, 4. Zorzi, R. Pasini (It.) -6,3, 5. Děvjaťarov, Krjukov -13,2, 6. Čvanov, Bolotov (všichni Rus.) -14,7.
Ženy: 1. Sachenbacherová-Stehleová, Böhlerová (Něm.) 17:04,6, 2. Visnarová, Fabjanová (Slovin.) -3,9, 3. Chazovová, Ročevová (Rus.) -4,5, 4. Gössnerová, Nystadová (Něm.) -7,7, 5. Gruberová, Bucherová (Švýc.) -13,2, 6. Iljinová, Kuzjukovová (Rus.) -22,3.