Běžec na lyžích Novák byl pátý v Dolomitenlaufu

OBERTILLIACH

Běžec na lyžích Petr Novák obsadil páté místo v 36. ročníku Dolomitenlaufu, třetího závodu seriálu FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování. V rakouském Obertilliachu byl v neděli na trati 42 kilometrů volnou technikou nejrychlejší Ital Fabio Santus. Nováka od prvního místa dělilo necelých pět sekund, od medaile jedna.

"Těsně před finišem jsem měl dvakrát kolizi, což mě vyřadilo z boje o stupně vítězů. Každopádně i tak to byl hodně povedený závod," uvedl Novák v tiskové zprávě svého týmu Patria Direct.

Původně se mělo běžet 60 kilometrů tradičně v okolí Lienze, ale kvůli nedostatku sněhu pořadatelé závod přeložili do Obertilliachu. Tam se o den dříve uskutečnil hůře obsazený závod na stejné trati, ale klasickou technikou, který vyhrál Stanislav Řezáč před Viktorem Novotným. Nejrychlejší klasičkou byla další Češka Martina Štursová.

Příští týden pokračuje FIS Marathon Cup v Itálii dalším slavným závodem Marcialonga na 70 kilometrů klasicky.

Výsledky Dolomitenlaufu, závodu FIS Marathon Cupu
42 km volně:
Muži: 1. Santus (It.) 1:43:17, 2. Angerer -3, 3. Freimuth (oba Něm.) -4, ...5. Novák -5, 11. Ročárek (oba ČR) -14.
Průběžné pořadí (po 3 z 10 závodů): 1. Santus 194, 2. Svärd (Švéd.) 126, 3. Cattaneo (It.) 122, ...9. Novák 60, 10. Řezáč (ČR) 60, 23. Ročárek 33.
Ženy: 1. Hanssonová (Švéd.) 1:56:15, 2. Leonardiová (Švýc.) -2:39, 3. Mannimaová (Est.) -6:58.
Průběžné pořadí (po 3 z 10 závodů): 1. J. Hanssonová 225, 2. Ševčenková (Ukr.) 100, 3. Nyströmeová (Švéd.) 100.