SP sdruženářů v Seefeldu vyhrál při neúčasti Čechů Frenzel

Jednadvacetiletý německý sdruženář Eric Frenzel vyhrál dva týdny před startem olympijských her ve Vancouveru poprvé v sezoně závod Světového poháru. Bývalý juniorský mistr světa dnes triumfoval v rakouském Seefeldu, kde nestartoval český reprezentační tým ani někteří závodníci ze světové špičky.

Frenzel využil v desetikilometrovém běhu náskok ze skokanské části, kterou vyhrál, a dojel do cíle o více než půlminuty dříve než zkušený domácí sdruženář Mario Stecher. Třetí byl Japonec Akito Watabe.

Při neúčasti české reprezentace, jež se připravuje před odletem do zámoří v Lillehammeru, v Seefeldu startovali pouze mladí Tomáš Matura a Petr Kutal. Oba figurovali po skoku v závěrečné páté desítce pořadí - Kutal do běhu ani nenastoupil, Matura ještě před polovinou trati vzdal.

Světový pohár v Seefeldu vynechalo mimo jiné sedm závodníků z první desítky průběžného pořadí seriálu. Do závodu nenastoupil ani německý vicemistr světa Tino Edelmann, průběžně pátý, jenž si při tréninkovém skoku poranil koleno a je ohrožen jeho start na olympijských hrách.

Světový pohár v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):
1. Frenzel (Něm.) 26:23,1, 2. Stecher (Rak.) -32,6, 3. Watabe (Jap.) -43,7, 4. Hurschler (Švýc.) -57,3, 5. Kobajaši (Jap.) -59,2, 6. Gottwald -59,5, 7. Kreiner (oba Rak.) -59,7, 8. Pittin (It.) -1:00,4, 9. Druml -1:02,3, 10. Bieler (oba Rak.) -1:21,7, ...T. Matura nedokončil, Kutal (oba ČR) nenastoupil do běhu.
Průběžné pořadí SP (po 15 z 19 závodů): 1. Lamy Chappuis (Fr.) 969, 2. Gottwald 629, 3. Frenzel 581, 4. Moan (Nor.) 542, 5. Edelmann (Něm.) 525, 6. Churavý 472, ...26. Dvořák 141, 36. Slavík (všichni ČR) 85.