Lyžař Řezáč popáté König Ludwig Lauf nevyhrál, doběhl pátý

OBERAMMERGAU

Obhájce prvenství Stanislav Řezáč doběhl pátý v tradičním lyžařském závodu König Ludwig Lauf v německém Oberammergau, který v minulosti vyhrál celkem čtyřikrát.

Stanislav Řezáč

Na trati 42 kilometrů klasickou technikou dnes triumfovali norští bratři Auklandové. Sedmatřicetiletý Anders zvítězil s více než minutovým náskokem před o tři roky mladším Jörgenem. Řezáč ztratil na vítěze minutu a 12 sekund, od stupňů vítězů ho dělily necelé dvě sekundy.

V závodě žen se prosadila na druhé místo česká lyžařka Martina Štursová.

König Ludwig Lauf letos nebyl zařazen do FIS Marathon Cupu, patří pouze do seriálu Worldloppet.

Závod seriálu Worldloppet v dálkovém běhu na lyžích König Ludwig Lauf v Německu - 42 km klasickou technikou:
Muži: 1. A. Aukland 1:44:13,4, 2. J. Aukland -1:09,2, 3. Bjorgaard (všichni Nor.) -1:10,2, 4. Sutter (Rak.) -1:10,4, 5. Řezáč (ČR) -1:12,0, 6. Myrland (Nor.) -1:23,7, ...8. Jakoubek (ČR) -1:56,8.
Ženy: 1. Karjaluotová (Fin.) 2:10:12,2, 2. Štursová (ČR) -1:31,9, 3. Ostermeierová (Něm.) -10:23,9.