Rubriky:

Lyže a snowboard

Sudová: Ledový kopec dává strašné rány a koleno bolí, ale přesto pojedu

11. února 2010 22:57 - VANCOUVER

Boulařka Nikola Sudová se připravuje ve Vancouveru na olympijský start i se zraněným kolenem. „Dá se s tím jezdit, ale bez bolesti to není, ten ledový kopec dává strašné rány,“ říká lyžařka, ale dodává, že je ochotna jít do rizika.

 

Kentaura

Jak vám bylo po vašem prvním tréninku v dějišti olympiády?
Relativně dobře, jen jsme nestihli všechno, co jsme chtěli, protože strašně dlouho jezdí lanovka. Co se kolena týče, zatím to jde, dá se v tom jezdit, ale úplně bez bolesti to není. Ten ledový kopec dává strašné rány.

Navíc jste měla problémy s ortézou, jak je budete řešit?
Musím ji víc připevnit k noze. Když se vyráběla, měla jsem oteklou nohu a zdála se mi v pořádku. Ale jak člověk zkouší celé jízdy a ta noha pracuje, ortéza sjíždí. Trošičku se hýbe, tak ji musíme tejpem natvrdo přidělat.

Jak moc ortéza sjížděla?
Ne, že bych se v tom nemohla pohybovat nebo mi sjela až ke kotníkům, ale ta ortéza je dělaná přesně na ty klouby a její kraje jsou podle nich tvarované. Když trochu sjede, cítíte, že ty výběžky jsou trochu jinde, než mají být.

Jak vám vyhovuje počasí? Nad Vancouverem a okolím poprchává...
Na kopci to není znát, tam je ledový podklad prolitý tím ledovým dusíkem, v dírách jsou krystalové kousky sněhu, nedrží to. Takže je to dost těžký kopec.

Což asi pro vaše zraněné koleno není ideální...
Kdyby do toho nasněžilo a bylo to měkčí, byla bych radši. Ale bojím se, že to nenastane.

Kolik jízd ještě chcete do závodu stihnout?
Čekají mě dva tréninky, ideálně bych si v prvním zkoušela celou v kuse bez skoků a v pátek se skoky. Ale pokud to nepůjde, možná si nechám čistou jízdu až na závod.

Jsou vaše soupeřky překvapené, že jste přijela i s přetrženým křížovým vazem?
Některé ano. Ale u nás těch zranění kolen je tolik, že ostatní se nediví a nekoukají na mě jako na blázna jak někteří v Česku.

To jste vyčetla na internetových diskuzích?
Přečtu si je. Většina populace ale nebyla v pozici jako já, nemůžou vědět, co to je dvanáct let za něčím jít a pak si mám říct, že to za to nestojí, když ta šance je? Je to jejich názor, v jiné pozici bych třeba přemýšlela také jinak, ale kdo to nezažije, nemůže to chápat.

Michal Osoba (Vancouver), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard