Lyžař Řezáč doběhl v Tartu maratonu opět čtvrtý

OTEPÄÄ

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč si zopakoval loňské čtvrté místo v estonském Tartu maratónu, který v roce 2006 vyhrál. V šestém závodu FIS Marathon Cupu na 63 km klasickou technikou v neděli triumfoval Nor Anders Aukland.

Olympijský šampion ze Salt Lake City a bývalý mistr světa ve štafetě v těsném finiši porazil o jednu sekundu Švédy Jörgena Brinka a Oskara Svärda, vítěze lednové Jizerské padesátky.

Zatímco před rokem dělily Řezáče od stupňů vítězů dvě sekundy, tentokrát zaostal za třetím místem o čtyři sekundy. I tak se v průběžném pořadí FIS Marathon Cupu posunul z osmé příčky na čtvrtou.

Do čela desetidílného seriálu se dostal Svärd. Český lyžař, který FIS Marathon Cup před pěti lety vyhrál, ztrácí 126 bodů.

Dalším závodem bude za týden American Birkebeiner a 7. března přijde vrchol sezony dálkových lyžařů - Vasův běh ve Švédsku.

Tartu maraton, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování - 63 km klasicky:
Muži: 1. A. Aukland (Nor.) 2:59:41, 2. Brink, 3. Svärd (oba Švéd.) oba -1, 4. Řezáč (ČR) -5, 5. M. Fredriksson -7, 6. Larsson (oba Švéd.) -12.