Super-G v Crans Montaně vyhrála Švýcarka Gisinová

Předposlední superobří slalom sezóny Světového poháru vyhrála ve švýcarské Crans Montaně překvapivě domácí lyžařka Dominique Gisinová. Druhá skončila se ztrátou 15 setin sekundy americká favoritka Lindsey Vonnová, jež si už před olympijskými hrami zajistila malý křišťálový glóbus za hodnocení disciplíny.

Čtyřiadvacetiletá Gisinová prožila se silným větrem v zádech nečekané obrození po sobotním sjezdu, v němž skončila až na 38. místě. Nevydařil se jí ani sjezd na olympijských hrách, kde měla hrozivě vypadající pád na závěrečném skoku.

Ačkoli už vyhrála dva závody SP ve sjezdu, v super-G dosud Gisinová příliš nezářila - jejím nejlepším výsledkem byla šestá pozice.

Suverénka sezóny Vonnová sice nenavázala na svůj sobotní triumf ze sjezdu, ovšem druhým místem si prakticky zajistila velký glóbus za celkové hodnocení seriálu. Před průběžně druhou Marií Rieschovou z Německa, která v neděli byla osmá, má čtyři závody před koncem seriálu náskok 245 bodů. Světový pohár vyvrcholí během finále v Garmisch-Partenkirchenu, které začne ve středu.

Stupně vítězů v neděli zkompletovala krajanka Vonnové Julia Mancusová, jež ztratila 38 setin sekundy. Češka Dana Marková obsadila s propastným odstupem téměř sedmi sekund poslední, 49. pozici.

Světový pohár lyžařek v Crans Montaně (Švýcarsko) - superobří slalom:
1. Gisinová (Švýc.) 1:24,14, 2. Vonnová -0,15, 3. Mancusová (obě USA) -0,38, 4. Stygerová (Švýc.) -0,42, 5. Jacquemodová (Fr.) -0,60, 6. Mazeová (Slovin.) -0,67, 7. Pärsonová (Švéd.) -0,68, 8. M. Rieschová (Něm.) -0,70, 9. Marchandová?Arvierová (Fr.) -0,87, 10. Görglová (Rak.) -0,91, ...49. Marková (ČR) -6,85.
Průběžné pořadí super-G (po 6 ze 7 závodů): 1. Vonnová 520, 2. Fischbacherová (Rak.) 239, 3. Suterová (Švýc.) 234, 4. Stygerová 231, 5. Görglová 220, 6. Jacquemodová 206.
Průběžné pořadí SP (po 28 z 32 závodů): 1. Vonnová 1491, 2. M. Rieschová 1246, 3. Pärsonová 922, 4. Zettelová (Rak.) 829, 5. Mazeová 741, 6. Suterová 500, ...17. Záhrobská 344, 112. Křížová (obě ČR) 11.