Super-G v Kvitfjellu vyhrál Guay, Záhrobský nebodoval

Superobří slalom Světového poháru lyžařů v norském Kvitfjellu vyhrál Kanaďan Erik Guay a připsal si druhý triumf v kariéře. Český specialista na tuto disciplínu Petr Záhrobský nebodoval. Osmadvacetiletý Guay si prvním vítězstvím v sezóně částečně spravil náladu po "domácích" olympijských hrách, na nichž kanadští sjezdaři vyšli medailově naprázdno.

Guay porazil těsně o dvě setiny sekundy Rakušana Hannese Reichelta. O třetí místo se podělili s odstupem 31 setin Tobias Grünenfelder a Nor Aksel Lund Svindal, jenž se udržel ve hře o zisk malého křišťálového glóbu za hodnocení superobřího slalomu. Svindal ztrácí na druhé pozici 46 bodů na dnes šestého Michaela Walchhofera z Rakouska.

Do konce sezóny zbývá odjet při finále v Garmisch-Partenkirchenu po jednom závodu z každé ze čtyř disciplín. Zřejmě až do posledního závodu se bude bojovat o velký glóbus za celkové hodnocení, k němuž má i po dnešku stále nejblíže Rakušan Benjamin Raich. Ten dnes obsadil až 19. místo a sedmý Švýcar Carlo Janka stáhl jeho náskok na 47 bodů.

Šanci na celkový triumf nejspíš ztratil vítěz sobotního sjezdu Didier Cuche ze Švýcarska, jenž krátce před cílem netrefil branku a byl diskvalifikován.

Na body nedosáhl vítěz Evropského poháru v super-G z minulé sezony Záhrobský. S odstupem dvou a půl sekundy obsadil 35. pozici.

Světový pohár lyžařů v Kvitfjellu (Norsko) - superobří slalom:
1. Guay (Kan.) 1:31,95 min., 2. Reichelt (Rak.) -0,02, 3. Svindal (Nor.) a Grünenfelder (Švýc.) oba -0,31, 5. Scheiber -0,32, 6. Walchhofer (oba Rak.) -0,48, 7. Janka (Švýc.) -0,51, 8. Järbyn (Švéd.) -0,62, 9. Innerhofer (It.) a Gorza (Slovin.) oba -0,77, ...35. Záhrobský (ČR) -2,42.
Průběžné pořadí super-G (po 5 ze 6 závodů): 1. Walchhofer 300, 2. Svindal 254, 3. Guay 231, 4. Raich (Rak.) 170, 5. Janka 168, 6. Scheiber 167, ...51. Záhrobský 4.
Průběžné pořadí SP (po 30 z 34 závodů): 1. Raich 1019, 2. Janka 973, 3. Cuche (Švýc.) 846, 4. Svindal 801, 5. Hirscher (Rak.) 675, 6. Kostelič (Chorv.) 644, ...46. Bank 147, 92. Trejbal 41, 104. Krýzl (všichni ČR) 27, 117. Záhrobský 14.