Domračevové těsně unikl vítězný hattrick v SP biatlonistek

HOLMENKOLLEN

Běloruské biatlonistce Darje Domračevové těsně uniklo třetí vítězství ve Světovém poháru za sebou. Po dvou výhrách v Kontiolahti sahala po triumfu i ve čtvrtečním sprintu v Holmenkollenu, nakonec ji však o pět vteřin porazila Němka Simone Hauswaldová. Třetí byla Švédka Anna-Carin Olofssonová-Zideková.

Třiadvacetiletá Domračevová na triumf ve Světovém poháru čekala až do minulých závodů v Kontiolahti, kde po sprintu vyhrála i stíhačku. A svou formu dokazovala i dnes, přesto se nakonec musela sklonit před zkušenou Hauswaldovou, která hned po závodě oznámila, že po sezoně ukončí kariéru.

"Myslím, že nastala ta správná doba. Teď se chci soustředit na rodinu," vysvětlila své důvody Hauswaldová, která může před koncem kariéry ještě dosáhnout na malý glóbus za sprinty. Svým pátým triumfem v kariéře se ujala průběžného vedení v žebříčku této disciplíny a jediný závod před koncem má o dva body více než krajanka Magdalena Neunerová, která po dvou chybách na střelnici doběhla šestá.

Přesto si Neunerová upevnila první pozici v celkovém hodnocení SP. Její největší konkurentce Heleně Jonssonové ze Švédska totiž závod vůbec nevyšel. Přestože ani jednou neminula, doběhla až na 24. pozici a získala jen 17 bodů. Za Neunerovou zaostává o 53.

Nejlepší Češkou byla na 40. místě Barbora Tomešová, která tak ve sprintu bodovala podruhé za sebou. Zdeňka Vejnarová doběhla 45. a Gabriela Soukalová skončila na 52. místě.

Světový pohár v biatlonistek v Holmenkollenu (Norsko) - sprint na 7,5 km:
1. Hauswaldová (Něm.) 20:42,4 (0 trestných okruhů), 2. Domračevová (Běl.) -4,9 (0), 3. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -14,4 (0), 4. Romanovová (Rus.) -25,0 (0), 5. Kalinčiková (Běl.) -39,0 (0), 6. Neunerová (Něm.) -39,8 (2), 7. Slepcovová -43,7 (1), 8. Bogalijová-Titovecová (obě Rus.) -44,8 (1), 9. Gasparinová (Švýc.) -50,5 (1), 10. Wilhelmová (Něm.) -54,9 (0), ...40. Tomešová -2:13,8 (1), 45. Vejnarová -2:23,5 (1), 52. Soukalová (všechny ČR) -2:30,1 (1).
Průběžné pořadí SP (po 21 z 25 závodů): 1. Neunerová 757 b., 2. Jonssonová (Švéd.) 704, 3. Henkelová (Něm.) 679, 4. Hauswaldová 677, 5. Wilhelmová 661, 6. Olofssonová-Zideková 649, ...57. Vejnarová 70, 59. Rezlerová 63, 63. Vítková (obě ČR) 53, 94. Tomešová 5.