Štafetu běžců na domácím mistrovství vyhrálo trio Dukly Liberec

HARRACHOV

Pro Martina Koukala a Jiřího Magála vyzněl souboj členů bronzové olympijské štafety běžců na lyžích na mistrovství republiky v Harrachově. Koukal a Magál vyhráli závod na 3x5 km klasicky v dresu Dukly Liberec s finišmanem Petrem Novákem. Druzí doběhli Martin Jakš a Lukáš Bauer, které doplnil Milan Šperl, jenž se loučí s kariérou.

Napínavý souboj pod mamutím můstkem rozjel Koukal proti Jakšovi. První jmenovaný předával o vteřinu dříve. Na druhém úseku šel do vedení Bauer, ale Magál s ním udržel kontakt. V závěru získal Dukle výhru Novák, který porazil Šperla skoro o sedmnáct vteřin.

Štafetu žen na 3x3 km klasicky vyhrála trojice SKP Jablonec nad Nisou Eva Skalníková, Klára Moravcová a Iva Janečková.

Mistrovství republiky v běhu na lyžích v Harrachově:
Muži - štafety na 3x5 km klasicky: 1. Dukla Liberec I (Koukal, Magál, Novák) 28:28,8, 2. Liberecký kraj (Jakš, Bauer, Šperl) -16,9, 3. Dukla Liberec II (Lopota, Kožíšek, Razým) -36,3.
Ženy - štafety na 3x3 km klasicky: 1. SKP Jablonec nad Nisou (Skalníková, Moravcová, Janečková) 21:35,6, 2. Liberecký kraj I (Pešinová, Randáková, Rajdlová) -22,1, 3. Liberecký kraj II (Horká, Knopová, Schützová) -1:02,5.