Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžaři Bank, Bauer a Záhrobská se snaží pomáhat dětem

14. května 2010 17:23 - PRAHA

Patří k idolům lyžařských nadějí, protože na svazích a ve stopě porážejí svět, a když odloží běžky či sjezdovky, snaží se pomáhat. Olympijští medailisté Šárka Záhrobská, Lukáš Bauer a sedmý z her ve Vancouveru Ondřej Bank se věnují charitativním akcím na pomoc dětem.

 

Roman Vondrouš, ČTK

"Sám jsem byl již několikrát zraněn, takže si uvědomuju, že být zdravý je to úplně nejdůležitější a že je to přednější než úspěchy ve sportu," řekl Bank, jenž je patronem Nadačního fondu Modrý hroch, který podporuje léčbu dětí na brněnské traumatologii.

Bronzová slalomářka z Vancouveru a trojnásobná medailistka z mistrovství světa Záhrobská spolupracuje s Nadací Terezy Maxové, pro niž loni vydražila přilbu Milka s diamanty od Swarovského. Držitel olympijského bronzu z volné patnáctky a štafety Bauer je od olympiády v Turíně 2006 patronem občanského sdružení Parent Project na podporu léčby svalové dystrofie.

"Dětem jsem věnoval podepsaná čísla z olympiády, čímž jsem chtěl symbolizovat, že ony jsou těmi bojovníky. V dohledné době by se měla uskutečnit dražba mých lyží a kombinézy z olympiády," řekl Bauer. "Snažím se nadaci zviditelnit, protože nesmíme zapomínat, že jsou na světě lidi, kteří neměli tolik štěstí," uvedl běžec, který se snaží, když to jde, strávit odpoledne s dětmi.

Záhrobská dražbou helmy loni získala 100 000 korun pro děti z dětského domova na Zlínsku na jejich lyžařské závody. Děti měly i možnost se slalomářkou poobědvat a daly jí panenku pro štěstí na olympiádu. "Udělaly mi tou panenkou radost, a já jsem ráda, že jsem jim mohla pomoct k tomu, aby měly pěkné závody," řekla Záhrobská.

Bank začal o uplynulém víkendu již třetí ročník golfového turnaje na podporu Modrého hrocha. V rámci předchozích dvou ročníků se podařilo pro dětskou traumatologii získat 1,5 milionu korun.

Letos se na turnaji v Kořenci například vydražila hokejka Patrika Eliáše za 8000 korun a byla zahájena dražba Bankova olympijského oblečení z Vancouveru. Sjezdaři Bank, Kryštof Krýzl a Filip Trejbal věnovali nadaci šek na 21.500 korun. Za každý získaný bod v uplynulé sezoně Světového poháru zaplatili stokorunu a za každé prodané sjezdové brýle značky, kterou používá Bank, přibyla ještě desetikoruna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard