Rubriky:

Lyže a snowboard

Harrachov uspořádá v roce 2014 MS v letech na lyžích

3. června 2010 19:53 - ANTALYA

Harrachov uspořádá po dvanácti letech mistrovství světa v letech na lyžích. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) na kongresu v turecké Antalyi přidělila krkonošskému středisku světový šampionát pro rok 2014. Harrachov byl jediným kandidátem a MS uspořádá počtvrté v historii.

Harrachov už kandidoval na šampionát pro rok 2012, ale před dvěma lety prohrál při volbě s norským Vikersundem. Tým organizátorů pod vedením Rostislava Jozífka se proto už tehdy okamžitě rozhodl podat kandidaturu na rok 2014. Pro krkonošské středisko dnes hlasovalo patnáct z šestnácti členů předsednictva FIS. Harrachov dosud hostil mistrovství světa v letech 1983, 1992 a 2002.

"Při přípravě jsme především využili bohaté zkušenosti z poslední harrachovské kandidatury v roce 2008. Jsem velmi rád, že Harrachov pořadatelství získal a věřím, že šampionát bude po organizační stránce stejně úspěšný, tak jako bylo mistrovství světa v Liberci v roce 2009," uvedl v prohlášení Jozífek.

Upozornil však, že tým čekají čtyři roky tvrdé práce, která začala již vybudováním umělého osvětlení v areálu. "Modernizací projde i další část skokanského areálu. Plánujeme také novou ohřívací místnost či zbudování atletické vesničky pro závodníky a na dojezdu můstku vyroste nová budova jako zázemí organizačního výboru," slíbil Jozífek.

Organizátoři by rádi šampionát propagovali nejen v České republice, ale také v Německu a Polsku. "Chtěli bychom, aby šampionát v roce 2014 přivedl do Harrachova 50.000 diváků," dal si za cíl Jozífek. Tolik fanoušků přišlo na lety na lyžích do Harrachově naposledy v roce 1983.

FIS dnes rozhodla také o tom, že v roce 2015 se uskuteční mistrovství světa v alpském lyžování v americkém Beaver Creeku a Vailu, světový šampionát klasiků bude hostit švédský Falun a MS ve snowboardingu bude v rakouském Kreischbergu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard