Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžaře Janku opět omezuje v přípravě záhadný virus

13. srpna 2010 10:13 - BAD RAGAZ

Olympijský šampión a vítěz Světového poháru ve sjezdovém lyžování Carlo Janka se nemůže připravovat na příští sezónu tak, jak by potřeboval. Třiadvacetiletého sjezdaře, mistra světa v obřím slalomu z roku 2009, trápí záhadné virové onemocnění, které se projevuje velkou únavou, lékaři si ale s původem jeho obtíží nevědí rady.

Podobné symptomy provázely Jankovu přípravu i před minulou sezónou. Přesto švýcarský talent s přezdívkou Ledový muž nakonec korunoval lyžařský rok triumfem v obřím slalomu na olympiádě ve Vancouveru a ziskem velkého křišťálového globu za prvenství v SP.

Jankovy obtíže způsobuje podle lékařů kombinace vysoké zátěže a působení záhadného viru. Už tak vysoké nároky sportovce na odpočinek a regeneraci jsou v jeho případě ještě výraznější. Janka se trápí už několik měsíců, především dubnová kondiční příprava prý utrpěla. Připravoval se jen omezeně a víc než ostatní bude odpočívat i v následujících týdnech na soustředění švýcarského týmu v argentinské Ushuaie.

"Už na jaře jsem cítil, že se to celé zase spustilo. Jakmile jsem začal trénovat, byl jsem strašně vyčerpaný," řekl Janka na tiskové konferenci v Bad Ragazu, kde lékaři jeho problémy zkoumali.

Na veřejnosti o své nemoci po zkušenostech z loňska mlčel. "Abych se ochránil. Před rokem se na to stále někdo ptal a zatěžovalo mě to snad víc než samotný fyzický deficit," uvedl Janka a doplnil, že přes zdravotní obtíže nijak neklesá na mysli. "Moje minulá sezóna nebyla po tom všem úplně nejhorší, nebo jo?" řekl známý flegmatik s šibalským úsměvem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard