Travní lyžař Němec vyhrál dva závody Světového poháru

Český travní lyžař Jan Němec suverénně vyhrál dva závody Světového poháru ve slalomu v rakouském Faistenau. V prvním porazil nejvážnějšího soupeře Mirka Hueppiho ze Švýcarska rozdílem 1,09 sekundy, v druhém za ním skončil Ital Edoardo Frau se ztrátou 1,34 vteřiny. Jan Gardavský obsadil čtvrté místo, od stupňů vítězů ho dělily pouhé dvě setiny sekundy.

"Němec potvrdil opět svoji slalomovou neporazitelnost. Prosadil se nejen razantním pojetím jízdy, ale také skvělou technikou," uvedl trenér českých travních lyžařů Daniel Mačát.

Méně se už dařilo českým lyžařkám. Petra Ivánková nedokončila ani jeden závod, Zuzana Gardavská byla v prvním diskvalifikována a v druhém skončila pátá. Po pádu však měla na vítěznou Japonku Jukiju Šinaniovou propastnou ztrátu 13,30 sekundy.

Světový pohár v travním lyžování ve Faistenau (Rakousko):
Muži - 1. slalom: 1. Němec (ČR) 52,54, 2. Hueppi (Švýc.) -1,09, 3. Frau (It.) -1,24, ...5. Kolouch (ČR) -1,49.
2. slalom: 1. Němec 51,57, 2. Frau -1,34, 3. Cerentin (It.) -1,70, 4. Gardavský (ČR) -1,72.
Ženy - 1. slalom: 1. Budenbenderová (Něm.) 57,95, ...Gardavská a Ivánková (obě ČR) nedokončily.
2. slalom: 1. Šintaniová (Jap.) 58,34, ...5. Gardavská -13,39.