Čeští biatlonisté ovládli Pohár IBU v Novém Městě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Triumfem českých biatlonistů skončil dnešní sprint mužů na Poháru IBU na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě. Zvítězil Michal Šlesingr před Lukášem Kristejnem a Ondřejem Moravcem, mezi ženami byla Gabriela Soukalová třetí.

Český biatlonista Michal Šlesingr na olympijských hrách

Šlesingra prvenství překvapilo, protože při střelbě vstoje minul dva terče. "Závodil jsem po dlouhé době, a tak ještě nemám správné návyky. Před stojkou jsem se zaposlouchal do slov komentátora na stadionu a nesoustředil jsem se, jak jsem měl," prohlásil dvojnásobný medailista ze světových šampionátů.

Překvapením závodu se stal druhý Kristejn. Loni se stal v letním biatlonu juniorským mistrem světa, zimní sezonu pak promarodil, ale svůj první závod mezi dospělými zvládl na jedničku. "Přechod mezi muže byl pro mě těžký. Kvůli častým nemocem během zimy jsem neměl základ a dlouho jsem se trápil. Teď už jsem si ale na velké tréninkové dávky zvykl a jsem v pohodě," řekl závodník z Letohradu.

Až na šestém místě doběhl Rakušan Christoph Sumann, držitel dvou stříbrných medailí z letošních olympijských her a největší hvězda novoměstských závodů.

Závod žen vyhrála Polka Agniezska Cylová před Tinou Bachmannovou z Německa. K velké radosti domácích fanoušků doběhla na třetím místě Soukalová.

"Přála jsem si skončit v první desítce, takže se třetím místem jsem opravdu spokojená. Navíc se mi po dlouhé době podařilo v Novém Městě i slušně zastřílet. Nebylo to pět šest trestných kol jako obvykle, ale jen dvě," uvedla juniorská mistryně světa ze štafet.

Pohár IBU v letním biatlonu na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě - sprint:
Muži (10 km): 1. Šlesingr 27:55,1 (2 tr. kola), 2. Kristejn -8,8 (1), 3. Moravec -9,2 (2), ...7. Jánov -49,5 (1), 10. Krupčík -1:32,0 (2), 12. Vítek -1:37,0 (5), 14. Soukup -1:44,1 (3), 20. Holubec (všichni ČR) -2:45,6 (3).
Ženy (7,5 km): 1. Cylová (Pol.) 24:14,9 (1), 2. Bachmannová (Něm.) -23,1 (4), 3. Soukalová -1:02,2 (2), ...9. Johanidesová -2:05,2 (1), 11. Vejnarová -2:47,2 (5), 13. Zvařičová -2:59,8 (3), 15. Tomešová -3:04,9 (3), 16. Špácová (všechny ČR) -3:12,6 (3).