Šlesingr byl v letním biatlonu v Novém Městě druhý za Pinterem

Michal Šlesingr skončil na Poháru IBU v biatlonu na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě druhý ve stíhacím závodu. Ten se přitom až do poslední ze čtyř střeleckých položek odehrával v jeho režii, pak ale vedení převzal bezchybně střílející Rakušan Fridrich Pinter a první místo udržel až do cíle.

Biatlonista Michal Šlesingr

Na sobotní druhé místo ze sprintu navázal dalším úspěchem mladý Lukáš Kristejn, který dnes doběhl třetí. Na čtvrté pozici skončil Ondřej Moravec, až pátá příčka patřila favorizovanému Christophu Sumannovi z Rakouska.

Šlesingr se trápil v běhu i při střelbě. "Vůbec to nebyla ta pohoda jako ve sprintu. Během střelby jsem pak nemohl v klidu stát, nohy jsem měl úplně rozklepané," řekl. "Připadal jsem si jako střelecký začátečník. Fridrich byl dnes jednoduše lepší," dodal na adresu rakouského vítěze.

Závod žen na 10 km vyhrála stylem start-cíl Tina Bachmannová z Německa. Gabriela Soukalová bojovala až do závěrečné položky o třetí místo, ale nakonec prohrála se zkušenou Polkou Agniezskou Cylovou. "S výkony jsem spokojená, přestože s běžeckou formou jsem se tady nepotkala. Mrzí mě poslední rána, ta se musí dávat. Stála mě bronz," uvedla talentovaná biatlonistka z Jablonce nad Nisou.

Pohár IBU v letním biatlonu na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě - stíhací závody:
Muži (12,5 km): 1. Pinter (Rak.) 36:32,7 (2 trestná kola), 2. Šlesingr -25,8 (2), 3. Kristejn -34,0 (3), 4. Moravec -37,9 (5), ...10. Krupčík -3:26,3 (5), 12. Vítek -3:53,3 (8), 13. Soukup -3:55,8 (6), 15. Jánov -4:16,4 (8), 19. Holubec (všichni ČR) -6:19,8 (8).
Ženy (10 km): 1. Bachmannová 33:03,6 (2), 2. Preusslerová (obě Něm.) -1:19,7 (2), 3. Cylová (Pol.) -3:13,4 (7), 4. Soukalová -3:33,1 (3), ...9. Johanidesová -5:33,9 (2), 10. Vejnarová -5:40,0 (8), 11. Zvařičová -5:53,3 (5), 14. Špácová -8:57,5 (8), 15. Tomešová (všechny ČR) -9:19,8 (6).