Rubriky:

Lyže a snowboard

Do Nového Města se po dvouleté pauze vrátí Světový pohár lyžařů

5. října 2010 17:43 - CURYCH

Do Nového Města na Moravě se po dvouleté odmlce vrátí Světový pohár v běhu na lyžích. V sobotu 11. únoru 2012 poběží na Vysočině muži závod na 30 kilometrů klasicky a ženy poloviční vzdálenost. O den později budou následovat sprinty.

Rozhodlo se o tom na víkendovém zasedání technických komisí FIS v Curychu, kde se také tvořily kalendáře na sezónu 2011/2012.

"Kalendář na tuto sezonu už má definitivní podobu. Musíme ještě podstoupit novou homologaci tratí. V Novém Městě by závod nebyl jen v případě, že bychom jej odřekli," řekl dnes ČTK předseda lyžařského klubu v Novém Městě na Moravě Ladislav Slonek, který na zasedání vystupoval v roli experta vedení běžeckého úseku FIS. Kromě Nového Města na Moravě není v běžeckém kalendáři na sezonu 2011/2012 žádný jiný český pořadatel.

Na Vysočině závodili elitní lyžaři naposledy loni v lednu v rámci Tour de Ski. Pro nadcházející sezónu tradiční české dějiště Světového poháru ze seriálu vypadlo. V lednu bude hostit sprinterské závody liberecký areál ve Vesci.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard