Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdař Miller si není jistý, zda vydrží do mistrovství světa

10. listopadu 2010 14:41 - VAIL

Americký lyžař Bode Miller je na začátku čtrnácté sezóny Světového poháru, ale není jisté, že ji dokončí. Vítěz superkombinace z olympiády ve Vancouveru ani neví, zda se objeví na šampionátu v Garmisch-Partenkirchenu.

 

Stefano Rellandini , Reuters

"Nejsem si jistý, jak dlouho budu jezdit, jestli vydržím do mistrovství světa nebo co," řekl Miller americkým novinářům při tréninku ve Vailu. "Teď začínáme," dodal.

V případě Millera je všechno možné. Vždycky si šel vlastní cestou a většinu věcí dělá intuitivně a podle svého uvážení. To se týkalo i návratu na lyže před touto sezónou.

"Každý předem věděl, že zase budu závodit, ale než jsem se já rozhodl, tak jsem musel absolvovat tréninkové kempy a tréninky, abych měl jasno," řekl. V třiatřiceti letech tedy pokračuje, protože se na lyžích pořád baví. "Dokud mi to vydrží, budu se cítit dobře a nebude mě limitovat bolavé tělo, budu pokračovat dál," uvedl Miller.

Pětinásobný olympijský medailista řekl, že výsledky a úspěchy nejsou faktorem, který ho žene dopředu. "Je přirozené a jasné, že mnohé naplňují dychtivostí, ale já se nikdy nestaral o to, jestli něčeho dosáhnu nebo ne," konstatoval Američan.

Oslavy na bedně ho už nezajímají

Pro dvojnásobného vítěze Světového poháru závod končí okamžikem projetí cílem. Oslavy na stupních vítězů a rozebírání výsledku ho už nezajímají. "Mým nejoblíbenějším momentem je okamžik těsně před cílem, to mě vzrušuje. V ten okamžik jsem pyšný, ale tím i končí všechny oslavy," řekl lyžař s nálepkou rebela.

Vítěz 32 závodů Světového poháru se před minulou sezónou vrátil do americké reprezentace po dvou letech, které strávil pouze se svým vlastním týmem. Změna a delší pauza po předčasně ukončeném ročníku 2008/09 mu pomohla - na olympiádě získal zlato v superkombinaci, stříbro v super-G a bronz ve sjezdu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard