Koukal byl patnáctý ve sprintu SP v Düsseldorfu a poprvé bodoval

Český běžec na lyžích Martin Koukal obsadil patnácté místo v dnešním sprintu volnou technikou v Düsseldorfu a poprvé v sezoně Světového poháru bodoval. Vyhráli Švéd Emil Jönsson a Italka Arianna Follisová.

Martin Koukal (uprostřed) při sprintu v Düsseldorfu.

Dvaatřicetiletý Koukal postoupil jako jediný ze čtyř zástupců českého běžeckého lyžování z kvalifikace, na trati dlouhé 1,7 km na břehu Rýna zajel dvanáctý čas. Ve svém čtvrtfinále obsadil třetí místo za Nory Paalem Golbergem a Johnem Kristianem Dahlem a byl těsně vyřazen.

Další čeští reprezentanti se už do vyřazovacích bojů nedostali. Relativně blízko elitní třicítce byl Dušan Kožíšek, jemuž na 37. místě unikl postup zhruba o 1,3 sekundy. Aleš Razým obsadil 52. místo. V ženské kvalifikaci na 900 metrů neuspěla Eva Nývltová, jež zajela 43. čas.

SP v běhu na lyžích v Düsseldorfu - sprint volně
Muži (1,7 km): 1. Jönsson (Švéd.) 3:38,5, 2. Scola (It.) stejný čas, 3. Pettersen (Nor.) -0,2, 4. Petuchov (Rus.) -0,6, 5. Larsson -0,7, 6. Modin (oba Švéd.) -2,3, ...15. Koukal - vyřazen ve čtvrtfinále, 37. Kožíšek, 52. Razým (všichni ČR) - oba vyřazeni v kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 31 závodů): 1. Legkov (Rus.) 318 b., 2. Cologna (Švýc.) 311, 3. Hellner 265, 4. Rickardsson 247, 5. Jönsson (všichni Švéd.) 186, 6. Vylegžanin (Rus.) 174, ...8. Bauer 148, 32. Jakš 48, 60. Koukal 16, 69. Magál (všichni ČR) 10.
Ženy (0,9 km): 1. Follisová (It.) 2:02,3, 2. Randallová (USA) -0,4, 3. Fabjanová (Slovin.) -0,6, 4. Brunová-Lieová (Nor.) -2,4, 5. Falková -2,4, 6. Brodinová (obě Švéd.) -2,4, ...43. Nývltová (ČR) - vyřazena v kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 31 závodů): 1. Björgenová (Nor.) 440 b., 2. Kallaová (Švéd.) 311, 3. Kowalczyková (Pol.) 309, 4. Follisová 284, 5. Fesselová (Něm.) 235, 6. Skofterudová (Nor.) 206.