Biatlonistka Mäkäräinenová vyhrála v Östersundu i stíhací závod

Stíhací závod na 10 km ve švédském Östersundu suverénně vyhrála finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová. Po triumfu v pátečním sprintu si tak připsala druhé vítězství ve Světovém poháru v kariéře.

Finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová

Pro jedinou českou reprezentantku Veroniku Vítkovou závod předčasně skončil poté, co ji Mäkäräinenová dostihla o kolo. Vítkové se v neděli nedařilo a po čtvrté střelbě jí patřilo s téměř sedmiminutovou ztrátou 55. místo.

Sedmadvacetiletá Mäkäräinenová vyrazila na trať s náskokem 19 vteřin, který si přinesla ze sprintu, a díky bezchybné střelbě vedení bez potíží udržela. Do cíle nakonec doběhla s náskokem 1:25,3 minuty před Němkou Miriam Gössnerovou, která musela na tři trestné okruhy. Třetí místo obsadila domácí Helena Ekholmová.

Finská reprezentantka se díky druhému triumfu v kariéře posunula do čela průběžného pořadí SP se ziskem 150 bodů. Druhá Ekholmová má na kontě 136 bodů, třetí Anna Carin Zideková ze Švédska pak o bod méně.

Světový pohár v biatlonu v Östersundu:
Ženy - stíhací závod na 10 km:
1. Mäkäräinenová (Fin.) 31:57,1 (0 tr. okruhů), 2. Gössnerová (Něm.) -1:25,3 (3), 3. Ekholmová -1:41,5 (2), 4. Zideková (obě Švéd.) -1:48,2 (1), 5. Valj Semerenková (Ukr.) -1:58,5 (1), 6. Zajcevová -2:10,2 (2), 7. Slepcovová (obě Rus.) -2:11,3 (1), 8. Domračevová (Běl.) -2:19,6 (3), 9. Gregorinová (Slovin.) -2:24,4 (1), 10. Bachmannová (Něm.) -2:31,4 (4), ...Vítková (ČR) neklasifikována.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 26 závodů): 1. Mäkäräinenová 150 b., 2. Ekholmová 136, 3. Zideková 135, 4. Valj Semerenková 114, 5. Gössnerová 110, 6. Zajcevová 110, ...39. Vejnarová (ČR) 19, 54. Vítková 7.