Sdruženář Dvořák v Lillehammeru vylepšil české maximum v sezoně

LILLEHAMMER

Sdruženář Miroslav Dvořák obsadil v závodě Světového poháru v Lillehammeru osmé místo a druhý den po sobě zaznamenal nejlepší český výsledek v sezoně. Pro druhé vítězství si doběhl Francouz Jason Lamy-Chappuis a upevnil si vedení v průběžném pořadí.

Český sdruženář Miroslav Dvořák

Dvořákovi po skokanské části patřila 23. příčka (125 m) a na trať vyrazil se ztrátou jedné minuty a 30 vteřin na vedoucího Lamyho-Chappuise. Do cíle doběhl 19 sekund za vítězným Francouzem a vylepšil dosavadní české maximum v sezoně, kterým bylo jeho deváté místo ze sobotního závodu. Dlouho se držel v početné skupině pronásledovatelů, která se roztrhala až na posledním kilometru.

Závodník Dukly Liberec také zaznamenal druhý nejlepší výsledek v SP v kariéře, dosud si nejlépe vedl před dvěma lety v Oberhofu, kde byl sedmý.

Bodoval i Tomáš Slavík na 19. místě. Do elitní třicítky se nevešli Pavel Churavý, který skončil na 36. příčce, a Lukáš Jančík (56.).

Lamy-Chappuis měl po triumfu ve skoku (137 m) na startu běžecké části náskok 20 vteřin. Olympijský vítěz z Vancouveru udržel vedení až do cíle a oplatil porážku vítězi sobotního závodu Mikku Kokslienovi z Norska, který dnes skončil se ztrátou necelých deseti sekund druhý. Třetí byl Rakušan Mario Stecher.

Po triumfu v úvodním závodu v Kuusamu si Lamy-Chappuis připsal druhé vítězství v sezoně. Na stupně vítězů se dokázal prosadit ve všech čtyřech dosavadních závodech.

Světový pohár v severské kombinaci v Lillehammeru:
1. Lamy-Chappuis (Fr.) 24:35,5, 2. Kokslien (Nor.) -9,7, 3. Stecher -9,8, 4. Gottwald (oba Rak.) -11,2, 5. Hurschler (Švýc.) -12,7, 6. Frenzel (Něm.) -14,6, 7. Watanabe (Jap.) -17,6, 8. Dvořák (ČR) -19,0, 9. Denifl (Rak.) -23,0, 10. Moan (Nor.) -31,8, ...19. Slavík -45,0, 36. Churavý -1:47,5, Jančík (všichni ČR) -5:04,5.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 13 závodů): 1. Lamy-Chappuis 340, 2. Kokslien 289, 3. Gottwald 260, 4. Frenzel 210, 5. Stecher 186, 6. Edelmann (Něm.) 140, ...Dvořák 64, 21. Slavík 39, 31. Churavý 16.