Vonnová vyhrála v Lake Louise první závod v sezoně SP

LAKE LOUISE

Úřadující vítězka Světového poháru Lindsey Vonnová se v kanadském Lake Louise dočkala své první výhry v sezóně. Americká lyžařka vyhrála dnešní superobří slalom a slavila 34. triumf v kariéře.

Lindsey Vonnová

Šestadvacetiletá Vonnová sahala po výhře už v pátečním a sobotním sjezdu, pokaždé ji však porazila její německá rivalka Maria Rieschová. Američanka se dočkala odvety v úvodním superobřím slalomu sezony a vylepšila svou skvělou bilanci ve středisku, jemuž se na její počest neoficiálně říká "Lake Lindsey". Získala zde už osmé vítězství, ale první v super-G.

Dnes Vonnová nedala soupeřkám šanci a Rieschovou porazila o 83 setin sekundy. Třetí byla krajanka vítězky Julia Mancusová s odstupem dalších šesti setin.

V čele průběžného pořadí SP má dvojnásobná olympijská vítězka Rieschová před Vonnovou náskok 169 bodů.

SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada) - superobří slalom žen:
1. Vonnová (USA) 1:20,72, 2. M. Rieschová (Něm.) -0,83, 3. Mancusová (USA) -0,89, 4. Fenningerová -1,11, 5. Fischbacherová (obě Rak.) -1,62, 6. Suterová (Švýc.) -1,71, 7. Schnarfová (It.) -1,94, 8. Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) -1,97, 9. Gisinová -2,30, 10. Dettlingová (obě Švýc.) -2,33.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 38 závodů): 1. M. Rieschová 514, 2. Vonnová 345, 3. Rebensburgová (Něm.) 224, 4. Görglová (Rak.) 212, 5. Mancusová 204, 6. Poutiainenová (Fin.) 196, ...24. Záhrobská (ČR) 58.