Rubriky:

Lyže a snowboard

Churavý si zvyká na novinku, zkouší i psí kusy

9. prosince 2010 14:00 - PRAHA

Zvykl si na pozice mezi sdruženářskou elitou, žádné nadšení proto nečiší z Pavla Churavého zkraje nové sdruženářské sezóny. „Nepočítal jsem, že to bude hned pecka, ale věřil jsem, že to bude lepší,“ říká liberecký lyžařský matador, který se v minulých sezónách dral v bitvách seriálu i na stupně. Z olympiády letos přivezl lichotivé páté místo.

 

Thomas Kienzle, ČTK/AP

Elitní desítka mu je ale zkraje tohoto ročníku Světového poháru zatím zapovězena. Nikoli trable. V přípravě si roztrhl ruku o led, šrám zacelilo dvacet stehů. „Už můžu běhat normálně, s jednou hůlkou jsem si ani nepřipadal jako na lyžích,“ ukazuje pozůstatek pádu na ledovci, dvaceticentimetrovou jizvu.

Na severu pak v přípravě přestál virózu. Nestihl ale podle představ otestovat nové skokanské vybavení. „Čekám na pořádný skok,“ je mu jasné, že výsledkové trable začínají už na můstcích. Ničí ho novinka, s níž v minulé sezóně Švýcar Ammann pobláznil svět kolem můstků: podpatek má jiný tvar a místo provázku je u vázání tyčka. „Já si na to zatím nezvykl. Necítím půdu pod nohama a dělám na nájezdu psí kusy, abych se mohl odrazit,“ kroutí hlavou.

"Nechci se unáhlit"

V Kuusamu bral jediný bod za třicáté místo. V Lillehammeru v jednom ze závodů finišoval šestnáctý. Neznepokojuje se. S myšlenkami třeba i na konec kariéry se ve třiatřiceti nezaobírá. V Dukle má smlouvu ještě na dva roky.

„Něco snad vymyslím. Buď s novinkou nájezd zvládnu, nebo podpatky oříznu, ale nechci se unáhlit,“ přemítá Churavý. I návrat ke starému vybavení by byl řešením. „Svět je ale díky novince o kus dál, je těžký se vracet zpět.“

Žádný velký závodní frmol sdruženáře v sezóně i se světovým šampionátem v Oslu nečeká. Pořadatelů SP ubylo. Přesto Churavého a spol. po skoro rekordním měsíčním pobytu na severu čeká jen krátká zastávka doma u rodiny. „Malému Fanouškovi sice ještě nejsou ani dva roky, ale už po svém dával najevo, jak mu chybím,“ usmívá se lyžař.

A další štace? Ramsau za necelé dva týdny. „Ale jedeme už dřív potrénovat a testovat. A je tam malý můstek, tam se mi vždycky dařilo,“ vzhlíží s nadějí k pokračování SP.

Václav Procházka, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard